Сан-Франциско: на забудовника хмарочоса подали до суду

вежа тисячоліття сан-франциско Копирайт изображения Reuters
Image caption За вісім років "Вежа тисячоліття" пішла під землю на 40 см

Прокурор Сан-Франциско подав позов проти компанії-забудовника Mission Street Developers, яка звела в місті хмарочос з нахилом.

58-поверхову будівлю з амбітною назвою "Вежа тисячоліття" було зведено в 2008 році. Вона стала найвищим житловим хмарочосом Сан-Франциско.

Поряд з апартаментами в будівлі розмістилися критий басейн, спортивний клуб і спа-центр, кінотеатр, а також ресторан і винний бар.

Попри високу вартість квартир - понад 10 млн доларів - усі 419 пентхаусів в "Вежі тисячоліття" швидко розпродали.

Незабаром з'ясувалося, що будівля почала просідати в м'який ґрунт і нахилилася.

За вісім років "Вежа тисячоліття" пішла під землю на 40 см. Зазвичай хмарочоси просідають після закінчення будівництва, але не настільки.

А надто, будівля занурюється в землю нерівномірно - відхилення від вертикальної осі на вершині хмарочоса вже складає близько 15 см.

Прокурор Сан-Франциско Денніс Еррера в своєму позові стверджує, що забудовник знав про проблеми з фундаментом ще на стадії будівництва, але всупереч вимогам закону не повідомив про це майбутнім покупцям житла.

Фірма-забудовник називає претензії міської влади необґрунтованими. Представники Mission Street Developers стверджують, що причиною надмірного нахилу "Вежі тисячоліття" стали підземні роботи, які проводила по сусідству інша компанія - Transbay Joint Powers Authority.

Transbay Joint Powers Authority заперечує звинувачення і заявляє, що будівництво хмарочоса йшло з порушенням технології.

Новини на цю ж тему