Філіппіни: мера, якого підозрювали у наркозлочинах, застрелили у тюрмі

Еспіноса Копирайт изображения EPA
Image caption Після заяв президента Дутерте Роландо Еспіноса заявляв, що побоюється за своє життя

Мера філіппінського міста Альбуера Роландо Еспіносу, якого пов’язували з торгівлею наркотиками, застрелили у тюремній камері місцеві поліцейські.

Правоохоронці стверджують, що пан Еспіноса сам почав стріляти в поліцейських, які прийшли до його камери з обшуком на предмет наявності там нелегальної зброї.

Мер Альбуери загинув невдовзі після того, як обраний у травні цього року президент Філіппін Родріго Дутерте пообіцяв активізувати свою політику, спрямовану на позасудові страти підозрюваних у торгівлі наркотиками.

Одним з головних передвиборчих гасел пана Дутерте було недопущення того, аби Філіппіни перетворилися на "наркодержаву".

Минулого тижня новим етапом такої політики стало оголошення списку нібито причетних до торгівлі наркотиками мерів та наркобаронів. Жертвами "війни за наркотики" стали до чотирьох тисяч людей.

Популярна серед багатьох філіппінців політика стала предметом запеклої критики з боку правозахисників та призвела до наростання суперечностей пана Дутерте зі США – традиційним союзником Філіппін.

Копирайт изображения Reuters
Image caption Правозахисники не в захваті від "війни наркотикам", яку проголосив президент Дутерте

Повідомляється про заклики розслідувати те, як саме у камері пана Еспіноси могла опинитися зброя, про яку заявляють поліцейські, а також з чого почалася перестрілка.

Роландо Еспіноса є другим філіппінським мером, загиблим протягом останніх двох тижнів, після глави комуни Сауді-Ампатуан Самсудіна Дімаукома, який, за повідомленнями, загинув у перестрілці на півдні країни.

Обоє цих мерів були у оголошеному президентом Дутерте списку нібито причетних до торгівлі наркотиками посадовців.

У серпні цього року Роландо Еспіноса сам здався в руки поліції. Згодом його випустили, проте пізніше знову заарештували за звинуваченнями у нелегальному зберіганні наркотиків та зброї.