Інтерпол очолив китайський урядовець Мен Хунвей

Мен Хунвей Копирайт изображения Reuters
Image caption Досі жодного громадянина Китаю не обирали керівником Інтерполу

Віце-прем’єр Китаю із питань громадської безпеки Мен Хунвей очолив Інтерпол - всесвітню організацію зі співробітництва правоохоронних органів.

Він став першим громадянином Китаю, який обійме цю посаду.

Чотирирічний термін його повноважень розпочався з моменту обрання.

У правозахисній організації Amnesty International висловили побоювання, що відтепер Китаю буде легше переслідувати опонентів режиму поза межами країни.

Водночас пан Мен заявив, що готовий "зробити все, що в його силах, для того, аби встановити порядок у світі".

"Зараз ми стикаємося із найсерйознішими викликами громадській безпеці від часів Другої світової війни", – сказав він.

Побоювання правозахисників

"Це (призначення) є надзвичайно тривожним, зважаючи на тривалу практику використання Китаєм Інтерполу для арештів дисидентів і біженців за своїми межами. Думаю, ця конкретна людина на чолі організації конфліктуватиме із самим її завданням – працювати в дусі Загальної декларації прав людини", – заявив Ніколас Бекелін з Amnesty International.

Утім, Інтерпол не має права спрямовувати своїх службовців до інших країн, аби арештовувати людей, або ж видавати ордери на арешт. Натомість організація може випускати "червоні картки" – міжнародні повідомлення про розшук особи.

Раніше Китай намагався за допомогою Інтерполу повернути до країни людей, яких хоче судити на своїй території.

У 2014 році Інтерпол випустив "червоні картки" для близько сотні підозрюваних у корупції громадян Китаю, які втекли з країни.

"У Інтерполу немає сильної робочої потужності, проте у нього є значний вплив як найбільшої поліційної організації в світі. Отож, думаю, потрібно дуже уважно вивчати повідомлення про дії Інтерполу стосовно громадян Китаю", – заявив пан Бекелін ВВС.

Наступного року Китай прийме 86-ту Генеральну асамблею Інтерполу.

Також на цю тему

Новини на цю ж тему