Оксфордський словник назвав "постправду" словом року

Редактори оксфордського словника визначили "постправду", як міжнародне слово 2016 року, яке відображає "напруженість" у політиці останніх 12 місяців.

"Слово описує обставини, в яких звернення до емоцій і особистих переконань важливіше під час формування громадської думки, ніж об'єктивні факти", - пояснили свій вибір укладачі словника.

Cлово набуло популярності під час голосування щодо "брекзиту" та президентських виборів у США.

Один з укладачів словника Oxford Каспер Гратволь повідомив, що "постправда" може стати "одним із визначальних слів нашого часу".

"Постправду", яку стали асоціювати із фразою "Політика постправди", обрали зі шорт-лісту помі інших політичних термінів: "брекзитер" (прихильник виходу Британії з ЄС) та "Альт-праві" (група людей із правою ідеологією).

До шорт-лісту Оксфордського словника також увійшли слова "коулрофобія" (боязнь клоунів) і "чатбот" (програма, яка симулює розмову).

Шорт-ліст залежав від соціальних, культурних, політичних, економічних та технологічних тенденції і подій 2016 року.

"Недовіра до фактів"

Укладач словника зазначає, що слово вперше використали в 1992 році.

Втім, частота його використання збільшилася на 2000% у 2016 році у порівнянні з минулим роком, що збіглося із референдумом у ЄС і президентською кампанією у США.

Пан Гратволь зазначив, - "Оскільки джерелом новин дедалі частіше стають соціальні медіа, а довіра до фактів, які пропонує панівна еліта, дедалі більше зменшується, поняття "постправди" міцно входить в мовний обіг".

Копирайт изображения Thinkstock

Минулого року Оксфордський словник уперше в історії словом року вибрав піктограму.

Тоді ж рішення пояснили тим, що "обличчя зі сльозами від сміху" найкраще ілюструвало "характер, настрій і клопоти 2015 року".

Також на цю тему