У Данії ідентифікували 300-річні екскременти

Копирайт изображения ROYAL LIBRARYMOESGAARD MUSEUM
Image caption У Данії ідентифікували 300-річні екскременти эпископа

Екскременти, які зберігали в сховищі данського музею, належать єпископу, який жив у місті Ольборг наприкінці XVII століття.

Дослідники виявили випорожнення в розбитій пляшці. У результаті аналізу, у них виявили залишки екзотичної дієти: інжиру, винограду, перцю і гречки.

Природні залишки знайшли під час розкопок садиби єпископа в 1937 році.

Пізніше дослідники вирішили, що екскременти належали єпископу Єнсу Бірчероду, який жив на острові, де жителі їли гречку.

"Все це пов'язано з єпископом, який жив у цьому будинку з 1694 до 1708", - говорить Джетт Ліна з Музею Мосгард у данському місті Орхус.

У людей з Ольбурга раціон харчування містив: рідку кашу, капусту, свинину і яловичину, але гречка притаманна саме для острова Фюн, який лежить за 200 кілометрів від нього.

"У єпископа була типова дієта для "вищого класу", він був його представником", - повідомила дослідниця.

Викопування туалету єпископа

Копирайт изображения NORDJYLLANDS HISTORISKE MUSEUMMOESGAARD MUSEUM
Image caption Усередині коробки була розбита пляшка й невідома субстанція.

Пані Ліна розповіла, як вона з колегою Крістіаном Враєнгмозом знайшли коробку в сховищі музею, коли досліджували міграцію в данських містах з XV до XVII століття.

Археологи зберегли те, що знайшли під час зносу будівлі в центрі міста Ольборг для площі. Предмети, які нещодавно знайшли археологи музею були із вбиральні палацу єпископа.

Копирайт изображения MOESGAARD MUSEUM
Image caption Крім фекалій, археологи також виявили порцеляновий посуд із голландського міста Делфт, а саме банку, миску і скляну колбу.

Усередині коробки була розбита пляшка й невідома субстанція. "Наш археолог дослідив її та знайшов різноманітне насіння, горіхи і ягоди", - повідомила Джетт Ліна.

Крім фекалій, археологи також виявили порцеляновий посуд із голландського міста Делфт, а саме глечик, миску і скляну колбу.

Пізніше дослідники з'ясовували, хто саме жив у маєтку єпископа.

"Ми знаємо, що це був єпископ, його дружина й діти, а також кілька слуг", - сказала пані Ліна.

Подальшу роботу будуть проводити у двох інших вбиральнях Ольборга.