Проект "100 жінок" повертається на ВВС

100 women

ВВС починає свій щорічний спецпроект "100 жінок". Цього року він буде ще амбітнішим, ніж раніше.

У межах проекту, окрім іншого, буде відведено добу на "редакційний марафон" для боротьби з сексизмом в інтернеті. Виявляється, у "Вікіпедії" жінкам присвячено всього близько 15% статей. Та й серед редакторів цього популярного джерела мудрості жінок виявилося уп'ятеро менше, ніж чоловіків.

8 грудня ВВС спільно з редакторами й волонтерами "Вікіпедії" проведе тренінги як у своїй штаб-квартирі в Лондоні, так і в офісах корпорації в найрізноманітніших країнах. Головне завдання цих зустрічей - навчити азів роботи зі статтями "Вікіпедії", показати, як створювати нові статті та поліпшувати вже наявні матеріали про гідних уваги і часто незаслужено забутих жінок.

Ще однією великою подією нинішнього сезону стане п'ятигодинний фестиваль в Мехіко, який відбудеться 24 листопада. На його сцену вийдуть музиканти, танцюристи, театральні колективи. Там відбудуться дебати і виставки.

Протягом трьох тижнів ВВС публікуватиме матеріали найрізноманітніших жанрів і форматів на теми, які викликають гарячі суперечки. Наприклад, чому деякі жінки самі собі завдають каліцтв, або ж розповіді про жіночу дружбу.

Як і в попередні роки, сезон починається з публікації списку 100 найвпливовіших жінок світу.

До нього увійдуть політичні лідерки, науковці, акторки, а також менш відомі жінки з усіх куточків світу, які для багатьох служать натхненням.

"Сезон "100 жінок" триває вже четвертий рік, і ми пишаємося тим, що нам вдалося надати слово багатьом жінкам, які стали зразком для наслідування. Завдяки журналістам ВВС, нам також вдалося привернути увагу до проблем, з якими стикаються жінки в різних країнах, розповісти про їхній досвід і досягнення", - говорить Фіона Крак, редакторка проекту "100 жінок".

"Цього року ми з особливим нетерпінням очікуємо репортажів з Cектора Газа, Уганди, Непалу і Казахстану. Ми порушимо безліч складних питань - від торгівлі людьми до вторинного безпліддя, насильства в сім'ї та тролінгу", - продовжує вона.

Копирайт изображения HOLLY BROCKWELL
Image caption Одним з хітів минулого року була історія Холлі Броквел про те, як вона домагалася стерилізації

За словами Фіони Крак, тематика сезону дуже різноманітна - від історій про спроби жінок і дівчаток змінити сексистські уявлення до матеріалу про те, як організувати весілля в найбільшому місті Африки, на яке прийдуть 3000 гостей.

Одним з ключових пунктів проекту буде документальний фільм "Шрам". У ньому дві молоді жінки, які роками завдавали собі каліцтв, розповідають про те, як їм вдалося повернутися до здорового способу життя. На них чекає поїздка до Лондона, де вони зустрінуться з Барбарою, жінкою, яка відкрила незвичайний салон. У ньому роблять спеціальний макіяж, який допомагає приховувати шрами.

Крім того, Всесвітня служба ВВС покаже серію програм під назвою "Більше не богиня" про колишніх і майбутніх живих богинь у Непалі.

А ще буде фільм "Смерть і чірлідинг" - про групу бабусь у штаті Аризона, які вирішили захопитися цим видом спорту на схилі віку.

На сайті ВВС з'являться не менше десятка авторських статей про боротьбу зі стереотипами в найрізноманітніших куточках світу. Частина з них пов'язана з переслідуваннями, якого зазнають у деяких країнах люди з нетрадиційною сексуальною орієнтацією.

Проект ВВС "100 жінок" триватиме до 9 грудня.

Також на цю тему