Сочі втратило право провести чемпіонат світу з бобслею

Бобслей Копирайт изображения Getty Images
Image caption Бобслейну трасу в Сочі збудували до Олімпіади-2014

Міжнародна федерація бобслею і скелетону (ФІБТ) повідомила, що чемпіонати світу з цих видів спорту, які мали пройти в Сочі, вирішили перенести в іншу країну.

У повідомленні на сайті федерації йдеться, що зараз було би "нерозсудливо" проводити подібні змагання в Росії - країні, яку звинувачують в потуранні допінгу на державному рівні.

Обидва чемпіонати мали пройти в лютому 2017 року.

Федерація пообіцяла назвати місто, куди їх перенесуть, найближчим часом. Серед потенційних кандидатів називали кілька міст у Німеччині, а також швейцарський Санкт-Моріц.

Прес-секретар російського президента Дмитро Пєсков назвав це рішення політизованим і безпідставним і пообіцяв, що Росія захищатиме свої інтереси.

Своєю чергою глава Незалежної громадської антидопінгової комісії (НВАК) Віталій Смирнов припустив, що рішення про перенесення змагань можуть прийняти і в низці інших видів спорту.

Визнано недоцільним

У ФІБТ пояснили свій крок двоми причинами.

Перша - бажання дати всім спортсменам і тренерам змогу сфокусуватися на змаганнях, а "не суперечках і звинуваченнях - неважливо, обґрунтованих чи ні".

Другою причиною федерація називає нинішню ситуацію, котра, як сказано в повідомленні, не дозволить оцінити всі старання російських організаторів і красу траси в Сочі.

Водночас ФІБТ зазначає, що високо цінує зусилля російського оргкомітету, а також закликає поважати принцип презумпції невинуватості і не звинувачувати спортсменів без вагомих доказів.

9 грудня була опублікована друга частина доповіді канадського юриста Річарда Макларена про допінг у російському спорті. У ній стверджується, що з 2011 року в маніпуляціях із допінг-пробами брали участь сотні російських спортсменів.

Зокрема, в доповіді згадувалося, що на допінгу попалися два російських олімпійських чемпіони, які завоювали золото Олімпіади в Сочі. Їхні імена не наводили, але ЗМІ твердили, що може йтися про бобслеїстів.

Самі бобслеїсти назвали ці публікації наклепом. Жодних офіційних звинувачень у вживанні допінгу їм не висунули.

У понеділок Латвія заявила про намір бойкотувати чемпіонати, якщо вони відбуватимуться в Росії.

Також на цю тему

Новини на цю ж тему