Скандал із замовними матчами

Клуб Любляна
Image caption Матч клубу з українським Металургом також вивчають?

УЄФА називає це найбільшим скандалом в історії європейського футболу, скандалом з договірними матчами у Європі.

Джерелом інформації є німецька поліція, яка розслідує причетність 200 осіб з міжнародної групи до маніпулювань довкола футбольних матчів з метою заробити великі гроші на букмекерських ставках.

Всі підозрілі матчі, як виглядає, гралися цього року.

Пояснює спортивний оглядач Бі-Бі-Сі Алекс Кепстік: "Розслідування ведеться в 9 різних європейських країнах. Є підозри щодо підкупу гравців, тренерів, суддів та інших представників, у результаті чого було отримано мільйони й мільйони доларів. Усього у справі фігурують 32 матчі в Німеччині, десятки випадків у Туреччині, Бельгії, Швейцарії та інших країнах. Три матчі було зіграно в цьогорічній Лізі чемпіонів."

Поліція здійснила кілька обшуків у Німеччині, Швейцарії, Британії та Австрії. 15 осіб було заарештовано лише в Німеччині. Заарештованих підозрюють в тому, що вони впливали на результат матчів, а потім – через ставки -- робили великі гроші в азартному бізнесі.

Оглядач Бі-Бі-Сі Апекс Кепстік: "УЄФА вже розглядає 40 матчів зі старого Кубку УЄФА та Ліги чемпіонів за минулі чотири роки. УЄФА має спеціальну електронну систему, яка має подавати сигнали про підозрілі ставки на підозрілі матчі."

"Металург" переміг чесно?

Серед шести матчів цьогорічної Ліги чемпіонів і нового Кубку Європи є й матч за участю української команди – донецького "Металурга". Йдеться про його матч в гостях у столиці Словенії Любляні з клубом NK IB Ljubljana, який було зіграно 6-го серпня. Матч завершився з рахунком 3:0 на користь української команди.

Image caption Українські футболісти могли нічого не знати про наміри словенців

УЄФА підкреслює, що підозри падають у першу чергу на команди, які програли матчі: їх підозрюють у тому, що вони були домовленими.

Ось що в інтерв'ю Українській Службі Бі-Бі-Сі сказав Генеральний секретар Футбольного союзу Словенії Дане Йошт, який співпрацює з УЕФА у справі слідства: "Футбольний союз Словенії постарається оперативно допомогти цьому слідству. Очікуємо підтримку слідчих органів Словенії, поки що вони не можуть нічого зробити поки не отримають відповідні документи та звинувачення".

Журналіст впливової словенської газети "Дело" Ґоразд Нейди сказав Бі-Бі-Сі, що серпневий матч між клубом NK IB Ljubljana та донецьким Металургом, щодо результату якого є підозри, йому не виглядав дивно.

"Ситуація є смішною, оскільки українські футболісти взагалі-то набагато краще грають, і 6-го серпня Металург-Донецьк міг виграти з іще кращим результатом. Але тут можна ставити запитання, чи дійсно словенські футболісти викладалися на повну у цьому матчі? У кожній футбольній команді ви маєте 10% гравців, яких можна скорумпувати".

Ваш пристрій не підтримує відтворення мультимедійних файлів

Журналіст Ґоразд Нейди додає, що деякі словенські мас-медіа звернули увагу на організаційно-фінансові зв’язки футбольної команди „Любляна” з одним із найбагатших бізнесменів Словенії Йоцом Печечником, який займається і гральним бізнесом.

В інтерв'ю Бі-Бі-Сі заступник головного редактора донецької газети "Спорт Арена" Сергій Колос, який бачив той матч у Словенії, категорично відкинув будь-які підозри на можливість нечесної гри з боку гравців "Металурга".