Тренер збірної України

Президент футбольного клубу «Шахтар» (Донецьк) Рінат Ахметов заявив, що готовий нести фінансові витрати для запрошення головним тренером збірної України з футболу «сильного тренера».

За його словами, він «із задоволенням» візьме участь у фінансуванні нового тренера збірної, тому що «це питання стосується не одного Григорія Суркіса, а стосується усієї країни».

«Якщо я повинен взяти участь, виділити бюджет на те, щоб національна збірна мала сильного тренера - я за це двома руками», - сказав Рінат Ахметов.

При цьому він додав, що єдине, проти чого він виступатиме, «якщо цей тренер стане суміщати роботу в клубі і в збірній». «Я не пам'ятаю, щоб це приводило до успіху», – зазначив президент «Шахтаря».

На його думку, досвідчений тренер допоможе українській збірній «швидше пройти шлях, краще долати перешкоди, зробити менше помилок», і не важливо, з якої країни він буде і якої національності.

«Ми повинні привести тренера, який зробить національну команду краще… Головне, щоб ми дивилися на гру команди, раділи, отримували задоволення і пишалися тим, що наша збірна конкурує на найвищому європейському і світовому рівні», - наголосив Рінат Ахметов.

Він закликав Григорія Суркіса знайти такого серйозного фахівця, на якому «економити не можна».

Кажучи про вірогідний прихід на посаду тренера збірної наставника «Шахтаря» Мірчі Луческу, Рінат Ахметов зазначив, що «дозволяє провести переговори» і «поважатиме вибір, який зробить тренер». Проте, його за словами, якби Луческу вирішив піти у збірну, «Шахтар» опинився б у незручному положенні».

«Єдине, про що попросив би - зробити перехід взимку. А ми б за цей час ухвалили інше рішення, хоча для нас воно було б болючим», - додав президент «Шахтаря».

Україна програла стикові матчі проти збірної Греції за вихід у фінальну частину Чемпіонату світу 2010 року. Після цього багато футбольних експертів заявили про необхідність зміни головного тренера національної збірної. Зараз збірну очолює Олексій Михайличенко.