Тренер збірної України - Мирон Маркевич

Мирон Маркевич
Image caption Мирон Маркевич

Новим головним тренером збірної України призначено наставника харківського "Металіста" Мирона Маркевича.

Допомагати новому наставнику збірної буде Юрій Калитвинцев.

Юрій Калитвинцев, під орудою якого збірна юнаків до 19 років виграла минулого літа чемпіонат Європи, ще напередодні казав Бі-Бі-Сі, що готовий до нового призначення:

«І професійно, і морально, і бажання є. Я давно до цього готувався. Мені сказали, що я кандидат, що я маю підготувати програму, яку буду захищати на виконкомі федерації 1 лютого. Найсерйознішим конкурентом вважаю, чи радше не я, а люди, які говорять про це, вважають мій вік, кажуть, що я молодий, досвіду бракує. Але я відчуваю в собі сили і готовність очолити збірну. Вважатиму це за честь».

Image caption Юрій Калитвинцев - був готовий до призначення

Повідомляють, що тренери будуть поєднувати збірну з роботою у своїх клубах: Маркевич у харківському "Металісті", а Калитвинцев - у "Динамо-2".

Формально посада головного тренера збірної стала вакантною з 30 листопада минулого року, коли завершився контракт тодішнього наставника команди Олексія Михайличенка, хоча фактично його доля стала зрозумілою двома тижнями раніше після поразки українців у стиковому матчі проти Греції за право потрапити на чемпіонат світу в Південній Африці.

Український фахівець чи іноземець?

Один з найвідоміших українських тренерів Йожеф Сабо, який сам у минулому очолював збірну, наполягав, що до керма національної команди мав прийти лише український фахівець:

«Як професіонал, як фахівець я вважаю, що буде помилкою, якщо ми запросимо іноземного тренера. Вони отримують зарплату, нічого не зроблять, і їдуть собі. Я вважаю, що наші тренери навіть кращі за деяких іноземних. Маю на увазі того ж Мирона Маркевича, того ж Олега Блохіна, а ще молодих Калитвинцева та Яковенка. Можливо, їм буде потрібна допомога групи старших досвідчених фахівців, але так чи інакше, я проти іноземного тренера».