Олімпіаді у Ванкувері забракло снігу

Організатори XXI зимової Олімпіади, яка відкривається в п'ятницю у Ванкувері, змушені скорочувати видатки на співробітників та організаційні заходи внаслідок економічної кризи.

Компанії, які є офіційними спонсорами Оімпійських ігор, уже оголосили про скорорчення фінансування на 30 мільйонів доларів.

Крім того, серйозну стурбованість викликає погода, незвично тепла для Ванкувера, що може зашкодити проведенню деяких змагань зимової Олімпіади.

До відкриття Ігор на схили ванкуверських гір довелося терміново завезти 9000 кубометрів снігу, для транспортування якого із сусідніх околиць використовували не лише вантажівки, а й транспортні вертольоти, бо деякі гірські олімпійські траси не доступні для під'їзду автотехніки.

Окрім несподіваного потепління, проведенню змагань у деяких зимових видах спорту може перешкодити туман, який спустився на гори.

За словами чільного представника виконавчого комітету Олімпійських ігор у Ванкувері Кеті Прістнер Аллінґер, не виключено, що через несприятливі погодні умови розклад Олімпіади доведеться дещо змінити.

Водночас вона наголосила, що "пріорітетом номер один залишається проведення змагань згідно затвердженого плану".

Олімпійські видатки

Складну економічну ситуацію довкола Олімпіади дещо компенсує неослабний інтерес з боку вболіваальників. Дорогі VIP-пакети у Ванкувері не є надто популярними, зате квитки на більшість змагань повністю розпродано.

Жваво йде і торгівля сувенірною продукцією із символікою Олімпіади. Якщо ж в олімпійському бюджеті все-таки утвориться дефіцит, фінансову допомогу Олімпійським іграм уже пообіцяв надати Міжнародний олімпійський комітет (МОК).

Як зазначив цього тижня президент МОК Жак Роґґе, економічні позиції комітет все що доволі міцні. Договори про спонсорську підтримку і контракти на телевізійне висвітлення Олімпіади були укладені задовго до початку глобальної рецесії.

Тепер збитки від цих угод змушені будуть покривати мовники. За підрахунками телекомпанії NBC, яка транслює ванкуверські змагання в США, на висвітленні Олімпіади вона втратить 200 мільйонів доларів через нерозпроданий рекламний час.

Крім цього, NBC уклала контракти на трансляцію наступних Олімпійських ігор, які відбудуться 2012 року в Лондоні. Керівництво телекомпанії сподівається, що на той час економічна ситуація в світі дещо поліпшиться.