Сто днів до чемпіонату світу з футболу в Африці

У той час, як до відкриття чемпіонату світу з футболу у Південній Африці залишилося 100 днів, президент ФІФА Зепп Блаттер висловив переконання, що турнір матиме великий успіх, а африканські вболівальники зможуть придбати квитки на матчі, попри критику щодо їх зависокої ціни.

Генеральний секретар ФІФА Джером Вальк також обіцяє, що стадіони будуть практично заповнені, адже вже зараз продано понад 2 мільйони квитків із загальної кількості 2 мільйони 800 тисяч.

Африка вперше прийматиме чемпіонат світу з футболу і почуття гордості та піднесення відчувається повсюди на континенті. Але чи за графіком йде підготовка до турніру?

Наприклад, ситуація з продажем квитків не така райдужна, як на те сподівалися організатори.

Днями чільний представник ФІФА був змушений заперечувати, що для мешканців африканських країн квитки на матчі чемпіонату - не по кишені.

Джером Вальк: «Ми притримуємо чимало квитків, щоби бути певними, що команди, які вийдуть до другого туру, зможуть отримати від нас достатню кількість квитків. Також було ухвалене рішення збільшити кількість квитків так званої категорії 4, що дасть можливість самим південно-африканцям відвідувати матчі, тому я переконаний, що невдовзі ми розпродамо 90% загальної кількості квитків, і це при тому, що вже сьогодні є 10 матчів, на які продано усі квитки».

Проблема з ціною та Інтернетом

Але найдешевший квиток на матч чемпіонату світу для не громадян Південної Африки коштує 80 доларів. Для порівняння, у Камеруні середня місячна зарплатня становить 56 доларів, та й чимало нігерійців скаржаться, що не можуть собі дозволити поїхати на чемпіонат.

«Я не зможу поїхати на чемпіонат світу. Просто тому, що не можу собі цього дозволити. І мені дуже, дуже...знаєте, насправді дуже сумно, тому що я хотів побачити наших майбутніх футбольних зірок, і мені шкода, що турнір вперше відбувається в Африці, а я не зможу відвідати жодного матчу».

У столиці Камеруну один з мешканців сказав Бі-Бі-Сі, що навіть якби він мав гроші на квитки, їх практично неможливо придбати, бо немає доступу до Інтернету.

«Продавати квитки через Інтернет просто нереалістично. Тут практично немає доступу до Інтернету. Навіть перевірити електронну пошту часто буває неможливим, не кажучи вже про пошук сайту ФІФА, а потім заповнення спеціальної заявки на придбання квитків.»

Проблема з транспортом

Існує й чимало інших організаційних проблем - наприклад, транспортна.

Як каже футбольний оглядач Бі-Бі-Сі Алекс Капстик, ФІФА лише зараз звернула серйозну увагу на цю проблему.

Дістатися до Південної Африки з інших частин Африки насправді надзвичайно складно. Спочатку треба летіти до Європи, щоб уже звідти летіти до Південної Африки, і більшості вболівальників це просто не по кишені.

ФІФА зараз намагається вирішити цю проблему, оскільки футбольні функціонери завжди казали, що хочуть перетворити цей турнір на справжнє свято для африканських вболівальників. Тому вони планують організувати дешеві прямі авіаперевезення і вже ведуть переговори з однією з провідних світових авіакомпаній. Але ці зусилля можуть виявитися запізнілими, і тоді повториться ситуація з Кубком Націй на початку року в Анголі, коли практично на стадіонах не було вболівальників з-поза меж самої Анголи.

Також команди-учасниці фінального турніру виступатимуть у різних містах, а не в одному регіоні, і це може створити додаткові проблеми з продажем квитків уболівальникам, у тому числі з Європи.

Ще є побоювання щодо безпеки для туристів, розбудови належної інфраструктури тощо. Наприклад, у місті Дурбан досі не завершені кілька інфраструктурних проектів коштом у багато мільйонів доларів, хоча ФІФА обіцяє, що до відкриття турніру усе буде готове. Загалом же турнір називають такою собі "золотою нагодою" для цілої Африки.

Президент ФІФА Зепп Блаттер, промовляючи у Дурбані, назвав підготовку до турніру довгим періодом побачень закоханих, який має завершитися пишним шлюбом.

«Нам довелося багато попрацювати і багато чого змінити, і багато переконувати людей у нашій організації ФІФА, що рано чи пізно ми будемо повинні щось віддати, щось повернути Африці. Африці, яка так багато дала світу в цілому, і світу футболу зокрема. Тому я дуже щасливий, що ця історія кохання наближається до своєї кульмінації - весільної церемонії».

Організувати чемпіонат світу в Африці було давньою амбіцією ФІФА і особисто Зеппа Блаттера. І може трохи несправедливо занадто зосереджуватися на негативних моментах організації. Адже насправді чемпіонат світу відбудеться у країні, що розвивається, вперше від 1986 року, коли турнір приймала Мексика.

Новини на цю ж тему