12 медалей України на Паралімпійських Іграх

Григорій Вовчанський здобув срібну медаль
Image caption Григорій Вовчанський здобув срібну медаль

Українська збірна на Паралімпійських Іграх у Ванкувері здобула 12 медалей і за загальною кількістю нагород посідає друге місце після Росії.

У середу українські спортсмени з фізичними вадами завоювали 5 медалей в біатлоні, включно з однією золотою.

Золото здобула Олександра Кононова у перегонах на 12,5 км. Срібло на тій самій дистанції отримали Григорій Вовчанський і Олена Юрловська. А бронзу - Юлія Батенкова-Бауман і Віталій Лук’яненко.

У перший день зимової Паралімпіади у Ванкувері українські спортсмени вибороли 5 медалей – 2 золотих, 1 срібну та 2 бронзових.

Image caption Віталій Лук'яненко і його гід Володимир Іванов святкують перемогу

Всі нагороди отримали біатлоністи. Золоті медалі отримали Олена Юрковська з Київщини у змаганні спортсменів із порушеннями опорно-рухового апарату та Віталій Лук’яненко у змаганні біатлоністів із порушенням зору.

У Паралімпіаді, яка триватиме до 21 березня, беруть участь понад 600 спортсменів з 44 країн світу.

Під час літніх Олімпійських ігор 2008 року у Пекіні українська паралімпійська збірна посіла 4 місце після команд Китаю, США та Великої Британії.

У той таки час Олімпійська команда України посіла лише 11 місце.

Водночас під час Зимових Олімпійських ігор, що завершилися у Ванкувері два тижні тому, українська збірна не отримала жодної медалі, а найкращим результатом українських спортсменів стало 5 місце біатлоніста Андрія Дериземлі у спринті.

Президент Національного Олімпійського комітету Сергій Бубка назвав такі результати очікуваними та передбачуваними, оскільки, на його погляд, українська команда “не є зимовою” через відсутність відповідної інфраструктури для підготовки спортсменів.

Новини на цю ж тему