Б.Колесніков: проведімо Євро на гідному рівні і подивимось...

Президент Віктор Янукович закликав зарубіжних інвесторів будувати готелі в Україні до Євро-2012.

Тему розвитку готельного бізнесу обговорювали в Києві учасники міжнародного форуму.

Найбільше нарікань у інвесторів на українську дозвільну систему, дуже повільне, порівняно із західними країнами, вирішення питань про виділення землі під будівництво.

І на чому найбільше наголошували інвестори, так це на відсутності гарантій, що побудовані готелі, окупність яких настає лише через десять років, побудовані з гарною переспективою використання.

Альбій Шудря говорив із віце-прем'єром українського уряду Борисом Колесніковим, який відповідає за підготовку до Євро-2012.

Чому досі спливають повідомлення, що Євро-2012 може бути проведний не в Україні, а скажімо, в Німеччині.

Бі-Бі-Сі: До Євро-2012 залишилось два роки…

Борис Колесніков: Якщо точно, то два роки і вісім днів.

Бі-Бі-Сі: То чому досі спливає інформація, що чемпіонат може відбуватися чи в Польщі, чи в Німеччині, але не в Україні.

Борис Колесніков: На жаль, так інформація дійсно деколи проходить. Я не можу знайти тут корінь… Вочевидь, два останніх роки, коли була закинута робота з підготовки до Євро -2012, далися взнаки. В тому числі, позначилась і на міжнародній репутації України… Але на сьогодні – всі об’єкти будуються, всі об’єкти входять у графік. І в мене нема ні найменшого сумніву, що восени наступного року ми завершимо абсолютно всі об’єкти до Євро-2012.

Бі-Бі-Сі: І Україна буде готова?

Борис Колесніков: Україна буде готова на сто відсотків…

Бі-Бі-Сі: У кожного з міст, де будуть проводитися матчі, є свої особливі проблеми підготовки. То що можна сказати про готовність Донецька, Харкова, Києва і Львова?

Борис Колесніков: Ви знаєте, в Донецьку президент «Шахтаря» зробив місту і всьому регіону прекрасний подарунок. В серпні минулого року Донбас-арена була відкрита. Це, як то кажуть, проблемою менше… В Донецьку будується новий міжнародний термінал. Нова злітна смуга практично завершена. Це не туристичний край, тому у нас були певні проблеми щодо готелів.

Бі-Бі-Сі: Зараз триває доволі жвава дискусія стосовно того, які саме готелі потрібні. Чи тризіркові, чи п’ятизіркові. Яка ваша думка з цього приводу?

Борис Колесніков: Є міжнародні зобов’язання перед УЕФА, де потрібні чотири і п’ятизіркові готелі. Україна мусить ці зобов’язання виконати. І вони будуть виконані. А є просто туризм. Люди, ввболівальники приїдуть сюди і для них потрібні і три і п’ятизіркові готелі. Україні потрібні всі готелі –і з трьома, і з п’ятьма зірками.

Бі-Бі-Сі: А в деяких інвесторів з'вляються побоювання, що після Євро-2012 в Україні не буде що дивитися. Чи справедливі ці побоювання?

Борис Колесніков: Знаєте, не хочеться бути голослівним. Давайте проведемо цей турнір на гідному рівні, щоб, як то кажуть, було чим похвалитись. А коли це буде, тоді перейдемо до подальшого обговорення розвитку нашої країни.

Бі-Бі-Сі: На Євро-2012 покладали місію зближення з Європою. Але зараз змінюється геополітична ситуація. Ми бачимо суперечки всередині Європи, Україна дуже швидко, як мало хто очікував, зблизилась з Росією. То чи виконає Євро-2012 місію євроінтеграції?

Борис Колесніков: Безумовно, я не думаю, що наші традиційні і теплі стосунки з Росією якось заважають європейській інтеграції України. Україна, як член Всесвітньої організації торгівлі, вже брала певні зобов’язання і всі вони будуть виконані. Тому я б не сказав, що зближення з Російською Федерацією псує нам взаємини із Західною Європою. Я не маю сумнівів у європейському успіху для України.

Бі-Бі-Сі: Тобто, Євро буде все-таки просувати Україну до Європи?

Борис Колесніков: Я думаю, в тому числі…

Бі-Бі-Сі: У Греції у 2004 році проводились Олімпійські ігри. Деякі експерти вважають, що при підготовці до них вже були закладені передумови для сьогоднішньої кризи в цій країні. Чи не може повторитись така ситуація в Україні?

Борис Колесніков: Чим на когось вказувати пальцем, треба зі своїми проблемами розбиратися. Ми хочемо побудувати здорову економіку, у нас є все для цього. Бог дав Україні і природні фантастичні можливості. І в аграрному секторі, у нас було гарне машинобудування. Тобто, у нас маса сегментів, де Україну може очікувати успіх. Треба тільки працювати, чіткі і стабільні закони, які дають змогу захистити права інвестора. І щоб увесь світовий бізнес пішов в Україну.

Бі-Бі-Сі: То чи пішли вже в Україну інвестиції?

Борис Колесніков: В тому числі…Мені важко сказати. Ми працюємо менше трьох місяців. Я думаю, справжні інвестори ставляться з пересторогою до нових ринків. Тим більше, Україна сама дала привід свого часу. І девальвація гривні в минулому та позаминулому роках поставили під сумнів стан української економіки. Я думаю, пройде небагато часу і ми повернемо міжнародну довіру.