Бюджет Олімпіади у Сочі б'є всі рекорди

Голова Міжнародного Олімпійського комітету Жак Роґґе зустрічається з російським прем'єр-міністром Владіміром Путіним у місті Сочі, яке готується приймати зимові Олімпійські ігри у 2014 році.

Зустріч відбувається невдовзі після того, як уряд заявив, що витрати на Олімпіаду в Сочі становитимуть приблизно 30 млрд доларів - уп'ятеро більше ніж цьогорічні зимові ігри у Ванкувері.

Спочатку Москва називала суму в 12 млрд доларів, але і вона була набагато вищою, ніж вартість будь-якої з попередніх зимових ігор.

Російський уряд називає реальні витрати "безпрецедентними" і попереджає, що вони можуть підірвати бюджет

Проведення Олімпіади в Сочі від самого початку вважали дуже амбіційним проектом.

Більшість об'єктів будуються з нуля.

Прокладається також нова дорога і залізничне сполучення з лижними гірськими базами.

Лише залізниця обійдеться у понад 7 млрд доларів.

Критики проекту привертали увагу на невиправдано, як вони вважають, затратні проекти на зразок авто- і залізничного тунелю до гірськолижного курорту в Красній Поляні.

"Вони мають намір побудувати дорогу-дублер Адлер-Красная Поляна по ціні мінімум 130-150 млн доларів за один кілометр", - сказав в інтерв'ю Бі-Бі-Сі опозиціонер і автор критичної доповіді про підготовку до сочинської Олімпіади Борис Нємцов.

Попри запевнення урядовців про те, що більшість об'єктів будуть корисними і після Олімпіади і перетворять Сочі на курорт, який не поступатиметься кращим з-поміж зарубіжних, результати деяких досліджень свідчать, що далеко не всі росіяни сприймають Олімпіаду як головний проект, який відповідає далекосяжним інтересам Росії.

Згідно з одним із опитувань, 52% респондентів віддали б перевагу будівництву мільйона дитячих садків, 16% - створенню "російського Гарварда", 12% - подовженню оренди бази Чорноморського флоту в Севастополі, і лише 7% - Олімпіаді в Сочі.

З огляду на поширену в Росії корупцію неминуче виникають підозри, що названі суми є роздутими через хабарі офіційним особам, які відповідають за контракти на олімпійські проекти.

Британська преса цитує одного з російських бізнесменів, який стверджує, що був змушений заплатити 4 млн доларів одному з посадовців у Кремлі, аби в нього не відібрали контракт на одне з будівництв.

За його словами, хабар становив 12% загальної вартості всього будівництва.

Посадовець у Кремлі каже, що звинувачення на його адресу - нісенітниця.