ФІФА таки змінить систему суддівства

Жером Вальке
Image caption Жером Вальке

Міжнародна федерація футболу заявляє, що буде змінюватиме систему суддівства. Генеральний секретар ФІФА Жером Вальке розповів Бі-Бі-Сі, що для допомоги суддям буде надано двох помічників.

Пан Вальке заявив, що чемпіонат світу у Південній Африці стане останнім, який проводитиметься за нинішньою схемою суддівства.

В інтерв'ю Бі-Бі-Сі пан Вальке визнав, що серйозні помилки арбітрів під час чемпіонату світу, зокрема, незарахований гол збірної Англії у ворота Німеччини, зайвий раз підтвердили потребу реформування системи суддівства, тому нововведення будуть виправданими:

"Якщо наявність двох додаткових пар очей плюс технічні засоби фіксування на лінії воріт дадуть арбітрам додаткову впевненість у тому, що вони вправно виконують свої обов'язки, чому б і не запровадити нову систему? Ми повинні допомогти арбітрам, тому я переконаний, що нинішній чемпіонат - останній, де чинною залишається теперішня система суддівства."

Пан Вальке визнав, що гравці та команди є дуже сильними та швидкими. Гра стала іншою, а судді за віком переважно старші за гравців.

Президент ФІФА Зепп Блаттер неодноразово відкидав заклики запровадити нові технології, в тому числі відео-повтори, наполягаючи, що елемент людської помилки був завжди частиною цього виду спорту.

Image caption Незарахований гол Лампарда

Опоненти також вказували на стурбованість щодо універсальності - оскільки всі рівні гри мають судитись за однаковими правилами та методами.

Після незарахованого голу англійця Лампарда у ворота німців навіть британський прем'єр міністр Девід Камерон говорив про потребу використання новітніх технологій у футболі.

Тим часом повідомляється, що фінальний матч чемпіонату світу між збірними Нідерландів та Іспанії судитиме бригада англійського арбітра Говарда Вебба.

38-річний фахівець судив у ПАР три зустрічі: Іспанія - Швейцарія, Словаччина - Італія і Бразилія - Чилі.