Маркевич вболівав за Іспанію і радіє її перемозі

Мирон Маркевич

Збірна Іспанії, перемігши у фінальному матчі команду Нідерландів з рахунком 1:0, вперше завоювала титул чемпіонів світу з футболу.

Трійку призерів склали лише європейські комнади, адже третє місце посіла молода команда Німеччини.

Україна на цьому мундіалі не грала, не пройшовши відбіркової стадії.

Бі-Бі-Сі розмовляла з головним тренером збірної команди України Мироном Маркевичем і насамперед запитала його враження від фінального матчу і перемоги іспанців.

М. Маркевич: Я ще перед чемпіонатом визначився, що вболіватиму за Іспанію. Звичайно, була висока ставка гри і красивого футболу, може, і не вийшло, але мені, як фахівцю, сподобалися обидві команди - дуже високий рівень.

Бі-Бі-Сі: Чи не здається вам, що гра за третє місце між Німеччиною й Уругваєм була кращою ніж фінал?

М. Маркевич: Це тому, що за третє місце люди розкутіше грають. Тим більше, грало багато резервістів, які взагалі не виходили на поле під час чемпіонату. Тобто тренери дали можливість пограти всім. Хто грає в футбол, той знає: якщо ти граєш жорстко, то ти граєш жорстко. А тут дуже серйозні були ставки, тому, можливо, не вийшло такої гри, як хотіли вболівальники. Але я, як тренер, дивився на це трохи інакше.

Бі-Бі-Сі: А що ви хотіли б запозичити від стилю гри Іспанії, яку ви підтримували у фіналі, для себе, для української національної збірної?

М. Маркевич: Мені хотілося б, щоб збірна України грала свій футбол, але краще треба взяти і від Іспанії, і від Нідерландів. Голландці дуже добре зіграли в обороні. Не дали нічого іспанцям зробити, тому що з такою командою грати у відкритий футбол - марна трата часу. Вони зіграли так, як треба було зіграти. Вони мали шанс виграти. Якби Робен забив гол, вони виграли б.

Бі-Бі-Сі: Нідерландський футболіст Робен навряд чи спокійно спав, бо у нього були чудові моменти забити гол.

М. Маркевич: Я думаю, що не тільки Робен, а і вся команда, - у них були моменти забити гол. Але, в принципі, гра рівна, хоча Іспанія трошки краще грала.

Бі-Бі-Сі: А як Ви оцінюєте силову тактику голландців - стільки жовтих карток, стільки порушень.

М. Маркевич: Інакше з іспанцями важко грати, тому вони вибрали тактику мілкого фолу. Але у декого ця тактика переходила у грубість. Суддя трошки пожалів їх, не хотів псувати фінал.

Бі-Бі-Сі: Поспівчувати голландській команді можна так само, як і тим сотням тисяч, що зібралися в Амстердамі у передчутті свята. Третій раз поспіль голландці не можуть виграти у фіналі. А як на вашу думку, заслужено Іспанія стала чемпіоном світу? Вони ж уперше в фіналі.

М. Маркевич: Звичайно, іспанська команда була найсильнішою на чемпіонаті. Я ще перед чемпіонатом визначився, що вболіватиму за Іспанію, і хотів, щоб вона виграла. Це футбол майбутнього. Я дуже радий, що Іспанія виграла.

Бі-Бі-Сі: Ви не були тренером національної збірної під час того, як відбувався відбірковий етап чемпіонату світу. Коли ви дивилися ці фантастичні, вражаючі матчі впродовж минулого місяця, чи уявляли ви собі своїх підопічних на полі в Південній Африці? І хто, на Вашу думку, був би їм гідним суперником?

М. Маркевич: Будь-якому.

Бі-Бі-Сі: Тобто ви чекаєте з нетерпінням чемпіонату Євро-2012?

М. Маркевич: Так, звичайно, я чекаю, дай Боже, щоб у нас все вийшло.

Бі-Бі-Сі: Для вболівальників цей чемпіонат був повний сюрпризів. Чи можна говорити про якісь тенденції у світовому футболі з огляду на всі ті несподіванки, якими закінчився чемпіонат світу у Південній Африці?

М. Маркевич: Та ніяких несподіванок не було, хто більше хотів, той і виграв. Хороші футболісти - це ще не значить хороша команда.

Бі-Бі-Сі: Ви вже працюєте над стратегією на європейському чемпіонаті?

М. Маркевич: Не працюю. Ви так речі говорите - стратегія, тактика. Ясно, що ми працюємо у тому напрямку, але нам головне вибрати кращих футболістів, і щоб вони повірили у свої сили і були готові показати серйозний футбол у фіналі, над цим ми і працюємо.