Фани проводжають "Едді" до Донецька

Новини про те, що український футбольний клуб Шахтар Донецьк підписав контракт з нападником лондонського Арсенала, натуралізованим хорватським бразилійцем Едуарду Да Силвою цими днями постають на перших шпальтах британських спортивних мас-медіа.

Image caption Едуарду Да Силва в складі Арсеналу

27-річний форвард збірної Хорватії перебирається з батьківщини футболу до Східної Європи.

Після трьох років, проведених у північному Лондоні, Едуарду Да Силва переїздить до Східної України. Власне, цей момент постає дещо нетиповим у футбольних трансферах такого рівня.

Втім питання переходу Едуарду до українських чемпіонів з одного з лідерів англійської Прем'єр Ліґи обговорювалось на різних щаблях. Ясна річ, що питання грошей тут було важливим, але беручи до уваги, що згідно з повідомленнями, Шахтар Донецьк платитиме бразилійському хорватові абсолютно ті самі гроші, які він успішно отримував у Лондоні - тут ідеться перш за все про те, що зветься конкурентоспроможний рівень і достатня ігрова практика на найвищому рівні.

Всі у виграші

І от власне це й поставало центральним моментом цього трансферу. Варто додати, що у міжсезонні тренер лондонських арсенальців Арсен Венґер дав чітко зрозуміти Едуарду, що місце в основі "гарматників" йому аж ніяк не ґарантовано. Відтак бажаючи й надалі виступати за "картатих", себто збірну Хорватії, Едуарду почав підшуковувати собі гідний клуб, аби й надалі грати у сильному чемпіонаті і мати регулярні появи у стартовому складі.

Саме це й запропонували нападникові Арсенала та Хорватії донеччани. Ба більше, беручи до уваги той факт, що цього сезону Шахтар потрапляє напряму до основної сітки розіграшу Ліґи Чемпіонів, Едуарду матиме бодай 3 місяці регулярних матчів у найпотужнішому клубному турнірі планети - Лізі Чемпіонів.

Image caption Шахтар - це здорово! Едуарду подобається

Саме на цьому наголошував тренер збірної Хорватії Славен Біліч, коли, так би мовити, надавав своє "благословення" на перехід Едуарду з Арсенала до Шахтаря. Пан Біліч, усупереч деяким думкам певних фахівців, що час від часу висловлюють своє ставлення до українського чемпіонату, вважаючи його не аж таким надто сильним, напряму заявив, що гравець його збірної переходить до потужного і конкурентоспроможного чемпіонату, з приводу чого він є надзвичайно втішеним.

На додаток Славен Біліч зазначив, що перехід Едуарду до клубу, капітаном якого є провідний гравець збірної Хорватії Дарійо Срна і де грають бразилійці, є вже саме по собі логічним кроком. Відтак швидка адаптація бразилійського хорвата у донецькому клубі виглядає цілком реальною.

Гарматники сумуватимуть

Також вважають, що саме капітан Шахтаря відіграв ключову роль у переговорах щодо трансферу Едуарду до українських чемпіонів.

Та не лише у Донецьку було до кого звернутися колишньому нападникові лондонського Арсенала і новітньому форвардові донецького Шахтаря. У Києві за Динамо грає його колишній партнер із заґребського Динамо - Оґнєн Вукоєвіч, який на запитання Едуарду, як воно живеться в Україні, відповів, що, мовляв, не хвилюйся: ти зробив правильний вибір!

Цікаво додати, що менш втішеними, як виглядає, з приводу переходу Едуарду Да Силви з Лондона до Донецька постають фани лондонського Арсенала.

Часопис Дейлі Мейл навіть виділив спеціальний форум для вболівальників для обговорення переходу Едуарду до Шахтаря.

І тут ідеться про глобальне обговорення, яке не замикається межами одного Лондона. Так, скажімо, уболівальник Арсенала з далекого Гонконґу пише, що з переходом Едуарду до Шахтаря напад Арсенала виглядатиме серйозно послабленим.

Інший уболівальник "гарматників", з екзотичних Мальдивів, бажаючи успіхів Едуарду в Україні, пише, що заслуги нападника за часи виступу за Арсенал є гідно оціненими. А лондонець на прізвисько Razor пише, що стадіон Арсенала Еміратс у північному Лондоні завжди буде рідною домівкою для Едуарду.