Стецьків за об'єднання опозиції по-новому

Тарас Стецьків, заступник лідера фракції НУНС, заявив, що опозиція має створити міжфракційне об'єднання у Верховній Раді для реального протистояння нинішній владі.

Копирайт изображения Unian
Image caption Тарас Стецьків, депутат НУНС

Він сказав в інтерв'ю 5 каналу, що ядром такого об'єднання могла б стати фракція "БЮТ-Батьківщина" та частина фракції НУНС.

При цьому, додав Стецьків, міжфракційне опозиційне об'єднання має виробляти єдину чітку позицію та альтернативу на кожен крок влади:

"Якщо на кожен їхній крок опозиція буде відповідати не блокуванням, яке є неефективним, і не демаршами - виходами з парламенту, які також є неефективними, а буде відповідати своєю альтернативою, то тоді опозиція впродовж наступних 1,5 року має шанс виграти позиційну боротьбу у влади".

Стецьків зауважив, що наразі бліц-кригу вже немає, оскільки найближчим часом вибори до парламенту не відбудуться, і тому вся політична боротьба переводиться в опозиційну позицію.

На його переконання, нове міжфракційне опозиційне об'єднання може нараховувати 120 депутатів та приблизно 40-50 депутатів, які ситуативно будуть до цього приєднуватися.

"Я точно бачу в лавах такого об`єднання Анатолія Гриценка, Анатолія Матвієнка, В'ячеслава Кириленка, Миколу Катеринчука, думаю, Арсенія Яценюка і більшість фракції БЮТ", - заявив депутат.

"Мені відома позиція лідера БЮТ. Юлія Володимирівна прекрасно розуміє, що самотужки вибудувати альтернативу чи вибудувати опозицію в особі "Батьківщини" вона не в силі", - додав Тарас Стецьків.

Крім того, додав Стецьків, існування такого об'єднання в парламенті буде сигналом для суспільства, якій зрозуміє, що потрібно також об`єднуватися.

Також про об'єднання української опозиції пару тижнів тому заявив Анатолій Гриценко, лідер партії "Громадянська позиція".

За його словами, за два тижні вирішиться питання про можливе об'єднання опозиційних партій:

"Думаю, що протягом двох тижнів перспектива об'єднання стане остаточно зрозумілою. Вийде щось із цього чи ні, а якщо вийде, то з ким саме?.. Давайте зачекаємо".

Image caption Анатолій Гриценко, лідер партії "Громадянська позиція"

Пан Гриценко наголосив, що налаштований на об'єднавчий процес, тому ініціював переговори опозиційних партій, які почалися практично відразу після завершення місцевих виборів.

Він сказав, що партія зняла будь-які попередні умови і бар'єри, які могли б стримувати переговорний процес:

"Ми не наполягаємо, щоб об'єднану партію, якщо вона буде створена, очолив обов'язково Гриценко. Ми не наполягаємо, щоб об'єднана партія, якщо вона буде створена, обов'язково називалася "Громадянська позиція". Нам не цікаво будувати команду Тимошенко, команду Януковича, команду Гриценка або когось ще. Ми повинні створити потужну опозиційну партію, яка відновить і зміцнить довіру людей, змінить владу", - заявив депутат.

У той же час він відзначив, що "далеко не всі опозиційні партії і опозиційні лідери дійсно є опозиційними": "Дехто з опозиціонерів координує свої дії з владою, і навіть підгодовується на Банковій".

За його словами, це ускладнює консолідацію політичних сил. У той же час політик переконаний, що сам переговорний процес скоріше допоможе виявити, "хто дійсно в опозиції, а хто грається в опозицію".

17 січня керівники опозиційних парламентських партій - "Фронт змін", "Громадянська позиція", Європейська партія України та Українська республіканська партія (УРП) "Собор" – заявили про спільну роботу над створенням статуту нової партії, яку планується створити в результаті об'єднання цих чотирьох політичних сил.

При цьому учасники переговорів не виключають залучення до цього процесу та інших партій, за винятком "Батьківщини".

В той же час переговори про об’єднання розпочали Українська народна партія, "Наша Україна", партія "За Україну!", Народний Рух України.

18 січня лідер Європейської партії Микола Катеринчук заявив, що опозиція поки що не об’єднується, але уже активно консультується. "Говорити про те, що ми досягли якихось домовленостей, іще зарано", - заявив він.