У Британії закликають до відставки Блаттера за заяви про расизм

Зеппа Блаттера знову критикують Копирайт изображения Getty
Image caption Зеппа Блаттера знову критикують

Керівник британської Професійної футбольної асоціації Ґордон Тейлор закликав до відставки президента ФІФА Зеппа Блаттера у зв'язку із його заявою про расизм.

Блаттер сказав в інтерв'ю каналу аль-Джазіра, що на полі немає проблем із расизмом. Він твердив, що навіть якщо хтось "гарячково сказав щось образливе іншому гравцеві з іншим кольором шкіри, вони тиснуть руки і про все забувають миттєво".

В іншому інтерв'ю на запитання, чи існує проблема із расизмом у сучасному футболі, він відповів коротко: "Я це заперечую. Расизму немає".

Втім одразу ж після того, як ці інтерв'ю з'явились в ефірі, пан Блаттер розмістив на сайті ФІФА заяву, в якій наголосив, що "надалі сповнений рішучості боротись проти расизму та будь-якими іншими формами дискримінації у футболі та суспільному житті".

"Я також знаю, що, на жаль, расизм у футболі продовжує існувати, і я ніколи цього не заперечував. Я знаю, що це є великою проблемою у суспільстві, і вона впливає також на спорт. Я вважаю, що ми повинні продовжувати боротьбу з расизмом на полі та поза ним, щоб викорінити цю чуму", - йдеться у заяві на сайті ФІФА.

"Мої заяви неправильно зрозуміли. Я хотів сказати, що у футболістів на полі є свої "бої" з опонентами, і іноді щось трапляється не так. Але зазвичай наприкінці матчу ви просите пробачення за ту суперечку, тиснете руки і після цей конфлікт є вичерпаним", - наголосив пан Блаттер.

Комерційний тиск покаже

Але в інтерв'ю Бі-Бі-Сі Ґордон Тейлор сказав, що настав час подумати про заміну пану Блаттеру.

"Коли ми бачимо повідомлення про корупцію у ФІФА, коли він робить заяви про те, що гомосексуалістам не треба їхати в Катар, коли там буде Чемпіонат світу, гадаю настав час передати керівництво організацією Мішелю Платіні".

Платіні наразі керує європейською футбольною керівною ланкою - УЄФА, і у минулих виборах президента ФІФА він участі не брав.

Міністр спорту тіньового уряду в Британії Клайв Еффорд також закликав до відставки 75-річного швейцарця, який є президентом ФІФА з 1998 року.

Пан Еффорд сказав Бі-Бі-Сі, що заяви Блаттера є "неприйнятними та такими, що викликають обурення". Він додав, що пан Блаттер продемонстрував, наскільки "застарілим є його мислення".

Британський міністр спорту Г'ю Робертсон в інтерв'ю Бі-Бі-Сі не закликав до відставки пана Блаттера, але наголосив, що "морального виправдання словам Блаттера немає. Расизм у цій країні є злочином. Але якщо ви будете тиснути на ФІФА, то потрібно більше, ніж обурення в Британії. Важливим показником може стати комерційний тиск".

Відомий гравець "Манчестер Юнайтед" та збірної Англії Ріо Фердинанд також різко скритикував висловлювання пана Блаттера.

Новини на цю ж тему