Апеляцію України щодо відібраного золота відхилили

Останнє поновлення: Субота, 1 вересня, 2012 p., 15:09 GMT 18:09 за Києвом
Марія Помазан

Золото в Марії Помазан (у центрі) відібрали вже після нагородження переможниць

Оргкомітет Паралімпіади в Лондоні остаточно відхилив апеляцію Паралімпійського комітету України, який прагнув повернути українській спортсменці Марії Помазан золоту медаль.

У п'ятницю Марія Помазан виборола золото в метанні диску, срібло та бронзу присудили китаянкам Цин У та Цюнюй Бао відповідно.

Однак вже після нагородження організатори перерахували результати змагань і вивели на перше місце китайську спортсменку, а нагороду українці замінили на срібну.

Паралімпійський комітет України заявив, що українка була позбавлена золота "з найгрубішими порушеннями усіляких правил федерації легкої атлетики, регламенту проведення змагань та Паралімпійських ігор у цілому".

"Жодному пункту правил проведення Ігор таке позбавлення медалі не відповідає", - йдеться на офіційному сайті комітету.

Тим не менше, оргкомітет Паралімпійських Ігор в Лондоні відхилив апеляцію.

У прес-службі українського Паралімпійського комітету ВВС Україна розповіли, що нову процедуру нагородження Марії Помазан срібною медаллю ще не провели:

"Наш протест сьогодні вранці відхилили, але разом із тим, ще не провели процедуру нагородження срібною медаллю. Нову церемонію мали провести зранку в суботу об 11 годині, але її не було, бо ще розглядався протест. Наразі невідомо, коли буде проведена нова церемонія".

Водночас президент Національного паралімпійського комітету України Валерій Сушкевич сказав ВВС Україна, що "боротиметься до кінця", втім не уточнив, до яких саме кроків вдасться надалі.

Попри непорозуміннями з медалями, українська збірна вже піднялася на третє загальнокомандне місце за кількістю паралімпійських нагород, яких в України зараз 17: сім золотих, п'ять срібних і п'ять бронзових медалей.

Більше на цю тему

BBC © 2014 Бі-Бі-Сі не несе відповідальності за зміст інших сайтів

Цю сторінку краще видно в останній версії браузера з активованою функцією CSS