Україна на Паралімпіаді: між третім і четвертим місцем

Останнє поновлення: Неділя, 2 вересня, 2012 p., 07:59 GMT 10:59 за Києвом
Царук

Юрій Царук каже, що присвячує своє золото Україні

Після трьох днів Паралімпіади в Лондоні Україна посідає четверте місце у командному медальному заліку. Втім, Національний комітет спорту інвалідів заявляє, що Україні повернули ще одне "золото".

У суботу українські паралімпійці додали до своєї скарбнички шість медалей, з яких три золоті: Юрій Царук – біг на 100 м (Т35), Василь Ковальчук у стрільбі і Андрій Калина – 100 м брасом (SB8). Одне срібло здобула Оксана Хруль у плаванні 100 м брасом (SB7), а дві бронзи - Інна Стрижак – біг на 100 м (Т38) та Олексій Федина – плавання 50 м вільним стилем (S13).

Спірне золото

Загалом в української команди вже 22 медалі, і станом на ранок неділі вона посідає четверте місце в командному заліку, поступаючись лише Китаю, Австралії та Великій Британії.

Втім, Національний комітет спорту інвалідів повідомляє, що Україні вдалося повернути золоту медаль в метанні диску Марії Помазан, яку забрали через допущені під час підрахунку результатів помилки. Це означатиме, що Україна підніметься у командному заліку на третє місце, посунувши Британії.

Як сказано у повідомленні комітету, Міжнародний паралімпійський комітет вирішив присудити дві золоті медалі: одну українці Марії Помазан, а іншу - китаянці Цин У.

"Я розслаблюсь, вже тоді, як поїду додому, тоді я вже знатиму, що вже все закінчилось"

Юрій Царук, чемпіон Паралімпіади

"У Марії Помазан все-таки залишається золота нагорода, яку надзвичайними зусиллями вдалось відстояти президенту Національного паралімпійського комітету Валерію Сушкевичу", - йдеться у повідомленні.

На офіційному сайті Паралімпіади відповідних повідомлень немає, натомість сказано, що золото перебуває у китаянки, срібло - у українки, а бронза - у спортсменки з Австралії. ВВС Україна намагається з'ясувати, чим закінчився розгляд апеляції України.

Українські паралімпійці: "Лондона ми поки і не бачили"

Із двома золотими медалістами ВВС Україна вдалось поспілкуватись після їхніх виступів.

Андрій Калина сказав ВВС Україна, що відчуває радість завдяки здобутій медалі, але вже в неділю на нього чекає важлива естафета (4 по 100), де сподівається показати "гідний результат".

Попри здобуте золото Андрій Калина каже, що вдалося не все, на що розраховував:

"Зранку я почував себе упевненіше, легше: я не так викладався. Увечері я також виклався, але, скажімо так, це був не той результат, на який я сподівався. Я сподівався побити свій рекорд, але не вийшло, втім нічого, ще багато змагань буде попереду".

Спортсмен також розповів, що через постійні тренування та змагання часу подивитися столицю Британії немає: "Лондона ми поки й не бачили. Виступимо, а тоді в останній день підемо подивимось і на місто".

"Лондона ми поки й не бачили. Виступимо, а тоді в останній день підемо подивимось і на місто"

Андрій Калина, чемпіон Паралімпіади

Бігун Юрій Царук після здобутого золота сказав ВВС Україна, що стривожений:

"Я дуже стривожений. Навіть не можу повірити у те, що переміг. Але в мене ще є дистанція тут на Паралімпіаді (200 м – ред.), на якій треба демонструвати, що ти гідний, адже ти можеш вигравати. Але не потрібно недооцінювати своїх суперників. Вони всі дуже добре готувались. Я вважаю, що це вісімка найкращих людей на цій дистанції. Тут немає нікого зайвого. Я розслаблюсь, вже тоді, як поїду додому, тоді я вже знатиму, що вже все закінчилось".

Свою золоту медаль Юрій Царук не вважає навіть виконаним завданням-мінімум: "У всіх, хто сюди приїжджає, є одне завдання – максимум, мінімуму не може бути. Запитайте будь-якого спортсмена: він приїхав сюди показати свій найкращий результат".

Свою медаль паралімпієць присвятив Україні і пообіцяв зробити "все можливе і неможливе", щоби здобути другу.

"Найголовніший тиск – це те, що ти представляєш цілу державу, 46 мільйонів людей, які всією країною старались, щоб ти сюди приїхав. Перед цими людьми мені, дійсно, хотілось показати, що я достойний приїхати сюди. ... Президент Паралімпійського комітету Валерій Сушкевич зібрав доволі серйозну команду. Треба подякувати всім: масажистам, тренерам, усім іншім. Вони переживають за нас, і їм велике спасибі. Із цими людьми ми проводили майже увесь час. Ми бачили їх, можливо, більше, ніж своїх рідних", - сказав Юрій Царук.

Більше на цю тему

BBC © 2014 Бі-Бі-Сі не несе відповідальності за зміст інших сайтів

Цю сторінку краще видно в останній версії браузера з активованою функцією CSS