ФІФА назвала російські міста, що прийматимуть ЧС-2018

Останнє поновлення: Неділя, 30 вересня, 2012 p., 08:13 GMT 11:13 за Києвом
Кубок світу

Наступний Кубок світу розіграють у 2014 році в Бразилії

Міжнародна федерація футбольних асоціацій (ФІФА) визначила 11 міст Росії, які прийматимуть Чемпіонат світу з футболу в 2018 році.

Право проводити чемпіонат отримали Санкт-Петербург, Єкатеринбург, Сочі, Казань, Нижній Новгород, Самара, Ростов-на-Дону, Калінінград, Волгоград, Саранськ і Москва.

В російській столиці матчі проводитимуться на двох стадіонах – "Лужники" і "Спартак".

Фінальний матч проведуть на "Лужниках" – до того часу стадіон мають реконструювати.

ФІФА відмовилася задовольнити заявки Краснодара і Ярославля, які також претендували на проведення турніру.

Президент ФІФА Йозеф Блаттер відзначив, що кожен наступний турнір завжди кращий за попередній.

"Турнір у Росії буде найкращим чемпіонатом світу. Я бачив багато першостей планети, і завжди кожен наступний був кращий. Я впевнений, що в Росії цю традицію буде продовжено", - сказав він.

Президент Росії Володимир Путін заявив, що подія такого рівня є дуже добрим приводом залучити велику кількість молодих людей до спорту. "Заразити їх спортом, відволікти від алкоголю, від тютюну", - сказав він.

Найближчий Чемпіонат світу відбудеться в 2014 році в Бразилії.

Краснодар "прокотили"

Головною несподіванкою для більшості експертів стало включення в підсумковий список столиці Мордовії Саранська, каже кореспондент Російської служби Бі-бі-сі в Москві Рафаель Сааков.

Місто з населенням близько 300 тисяч чоловік було найзагадковішим пунктом російської заявки на проведення Чемпіонату світу.

Стадіон "Ювілейний" в Саранську, який поки що будується, вміщатиме під час чемпіонату 45 тисяч глядачів, проте після турніру частину трибун, побудованих зі збірно-розбірних конструкцій, демонтують, і його місткість зменшиться до 30 тисяч місць.

"Напевно, є логіка в тому, щоб позбавити ЧС найбільш футбольного регіонального міста Росії (Краснодара), тільки її я зрозуміти не можу! "

Сурен Мкртчян, директор ФК "Кубань"

Арена стане домашньою для місцевого футбольного клубу "Мордовія".

Новина про виключення з підсумкового списку Краснодара - міста, в якому грають відразу два клуби російської прем'єр-ліги - викликала хвилю обурення з боку керівників цих клубів.

"Напевно, є логіка в тому, щоб позбавити ЧС найбільш футбольного регіонального міста Росії, тільки її я зрозуміти не можу! Я в шоці!" – написав у своєму Twitter генеральний директор ФК "Кубань" Сурен Мкртчян.

Ще до завершення церемонії схоже повідомлення в мережі залишив і власник клубу "Краснодар" Сергій Галицький, який має намір побудувати в місті стадіон на 35 тисяч глядачів.

"На жаль, це так – найфтубольніше місто країни прокотили. Я просто не вірю", - написав пан Галицький.

Більше на цю тему

BBC © 2014 Бі-Бі-Сі не несе відповідальності за зміст інших сайтів

Цю сторінку краще видно в останній версії браузера з активованою функцією CSS