УЄФА позбавила Металіст Ліги Чемпіонів

Image caption УЄФА вдруге в історії позбавляє українські клуби участі в Лізі Чемпіонів

Європейська футбольна асоціація дискваліфікувала футбольний клуб "Металіст" (Харків) на сезон 2013/2014 року й позбавила його права виступати у Лізі Чемпіонів. Про це повідомила прес-служба УЄФА.

Покарання пов'язане з матчем у Чемпіонаті України 2008 року, який Спортивний арбітражний суд у Лозанні визнав договірним.

"Апеляційний орган УЄФА проаналізував свідчення та документи, представлені клубом та дисциплінарним інспектором УЄФА, й встановив: Футбольний клуб Металіст (Харків) дискваліфікований на сезон 2013/2014 років", - йдеться у повідомленні.

Клуб має можливість подати апеляцію на рішення Апеляційного органу УЄФА до Спортивного арбітражного суду.

"Сьогодні секція оперативного реагування УЄФА, що складається з п’ятьох членів виконкому УЄФА, проведе зустріч стосовно наслідків цього рішення для турніру Ліги Чемпіонів", - йдеться у повідомленні.

Вперше в Лізі Чемпіонів

Цього сезону харків’яни вперше в історії грали в Лізі Чемпіонів й мали шанси пробитися до групового етапу турніру.

Срібний призер минулого чемпіонату України виграв перший матч у грецького ПАОКа з рахунком 0:2, а дома зіграв унічию 1:1. Таким чином клуб подолав другий відбірковий етап.

Минулої п’ятниці УЄФА провела жеребкування останнього відбіркового етапу Ліги Чемпіонів й клуб українського мільярдера Сергія Курченка отримав у суперники німецький "Шальке".

Із запізненням у п’ять років

Проте вже тоді експерти передбачали, що український футбольний клуб може бути дискваліфікований через дисциплінарну справу.

6 серпня УЄФА повідомила про порушення справи проти харківського клубу, після того, як Спортивний арбітражний суд в Лозанні визнав матч Чемпіонату України сезону 2007/08 між "Металістом" та львівськими "Карпатами" договірним.

Матч відбувся 19 квітня 2008 року і завершився перемогою харківського клубу з рахунком 4:0.

Image caption Власник клубу Сергій Курченко стверджував, що рішення суду в Лозанні не матиме істотних наслідків для "Металіста" в майбутньому

Дисциплінарну справу проти "Металіста" порушили за трьома статтями регламенту Ліги чемпіонів, у яких йдеться про критерії допуску клубів до турнірів УЄФА, зокрема про покарання за участь у договірних матчах.

Суд у Лозанні ухвалив рішення позбавити ФК "Металіст" бронзових нагород сезону 2007/2008.

"Карпатам" і "Металісту" належить виплатити штраф 25 тисяч доларів.

Не вперше

В історії українського футболу вже були подібні історії.

В 1995 році футбольний клуб "Динамо" (Київ) дискваліфікували на два роки через спробу підкупу судді.

"Динамо" в сезоні 1995/1996 років у розіграші Ліги Чемпіонів переграло грецький клуб Панатінаікос, проте суддя матчу потім звинуватив керівництво клубу у спробі підкупу.

Київську команду відлучили від участі в турнірі на два роки, проте потім переглянули рішення і дозволили брати участь в наступному сезоні 1996/1997 років.

Новини на цю ж тему