Директор "Євробаскету 2015": головне - побудувати арени

Проект арени у Києві
Image caption Баскетбольні арени поки що існують переважно у вигляді проектів

Директор турніру Євробаскет 2015 Маркіян Лубківський в інтерв'ю ВВС Україна повідомив, що зараз найважливішим питанням у підготовці до турніру є будівництво арен.

Україна вперше прийматиме Чемпіонат Європи з баскетболу серед чоловіків у 2015 році.

Маркіян Лубківський відповів на запитання ВВС Україна про підготовку до проведення турніру письмово.

ВВС Україна: Наскільки успішно просувається підготовка до Євробаскету? Чи вкладаються міста-претенденти у заплановані терміни?

Маркіян Лубківський: Сьогодні ще рано оцінювати прогрес того чи іншого міста, адже будівництво спортивних арен знаходиться на ранньому етапі. Тим не менш, ми як організатори європейської першості з баскетболу, сподіваємося на те, що всі проекти будуть реалізовані, згідно до задекларованих строків.

ВВС Україна: Чи є шанси, що матчі Євробаскету відбудуться в Івано-Франківську? Чи місто вже остаточно втратило шанс приймати чемпіонат?

Маркіян Лубківський: На даний момент у нас немає жодної інформації про те, що є наміри з боку інвесторів будувати спортивну арену в Івано-Франківську. Тому ми не розглядаємо Івано-Франківськ як приймаюче місто Євробаскету 2015.

ВВС Україна: Чи є ймовірність, що всі міста, які підписали угоди з МОК Євробаскет, прийматимуть чемпіонат? Чи з них доведеться обирати?

Маркіян Лубківський: Протоколи підписані з інвесторами, які мають намір побудувати спортивні арени у наступних містах: Київ, Донецьк, Харків, Дніпропетровськ, Одеса, Львів. Слід розуміти, що для проведення Євробаскету 2015 важлива не кількість міст, а кількість арен. Враховуючи, що участь у цьому турнірі будуть брати 24 команди, мінімальна кількість арен, необхідних для проведення чемпіонату складає п’ять.

ВВС Україна: З якими основними проблемами стикається організаційний комітет під час підготовку? Де є найбільші інфраструктурні прогалини?

Маркіян Лубківський: На сьогодні першочерговим є питання будівництва арен, всі інші – похідні.

ВВС Україна: Скільки державних грошей заплановано виділити на підготовку до Євробаскету? Яка частка приватних інвестицій?

Маркіян Лубківський: Чесно кажучи, мені не відомі цифри державних інвестицій, і для мене вони не становлять інтересу . Місцевий організаційний комітет не відповідає за будівництво об’єктів турніру чи покращення інфраструктури, ми займаємося операційним плануванням та проведенням чемпіонату.

ВВС Україна: Як на Вашу думку, чи буде активно використовуватися інфраструктура, збудована до Євробаскету, після Чемпіонату, враховуючи, що баскетбол не є найпопулярнішим видом спорту в Україні?

Маркіян Лубківський: Кожен з інвесторів вже зараз повинен думати про те, як буде функціонувати арена після Євробаскету. Зрозуміло, що ці арени мають бути мультифункціональними об’єктами, які зможуть слугувати не лише для проведення змагань із різних видів спорту, а й для організації інших культурно-масових заходів.

Новини на цю ж тему