У Бразилії демонстранти зірвали візит делегатів ФІФА на стадіон

Бразилія
Image caption Багато бразильців невдоволені рішенням побудувати стадіон

Бразильські демонстранти зірвали візит делегації ФІФА на футбольний стадіон, який будують до чемпіонату світу 2014 року.

Близько 50 людей увірвалися на стадіон міста Куяба, коли його оглядав генеральний секретар ФІФА Жером Вальке.

Розлючені витрачанням величезних коштів під час підготовки до чемпіонату, демонстранти розгорнули плакати з написами: "Забирайтеся додому" і "Для кого кубок світу?"

Серед демонстрантів були вчителі та поштові працівники, які закликали за рахунок витрат на чемпіонат світу з футболу збільшити фінансування охорони здоров'я та освіти.

Інцидент знову викликав побоювання щодо безпеки гравців і глядачів під час майбутнього чемпіонату світу.

Тропічні болота

За очікуваннями, стадіон в місті Куяба коштуватиме близько 230 мільйонів доларів.

Багато-хто в Бразилії критикує рішення побудувати стадіон, розрахований на понад 40 тисяч глядачів, у штаті Мату-Гросу, жодна з команд якого не грає у вищому футбольному дивізіоні країни.

Але уряд Бразилії стверджує, що проведення там чотирьох матчів чемпіонату світу приверне увагу світу до краси заповідника Пантанал - однієї з найбільших заболочених територій на планеті.

Генсек ФІФА Жером Вальке заявив, що демонстранти повинні взяти до уваги довгострокову вигоду від забудови стадіонів.

"Люди вільні, а це і є демократія. Але не можна чинити напади на працівників, які намагаються закінчити будівництво стадіону", - заявив він.

Бразильські офіційні особи стверджують, що стадіон "Арена Пантанал" готовий на 85%, але на трибунах поки що не встановлені сидіння.

ФІФА вимагає, аби всі стадіони, на яких пройдуть матчі футбольного чемпіонату, були готові до 20 грудня.

Чемпіонат світу з футболу 2014 року стартує в Сан-Паулу 12 червня. Фінальний матч буде зіграний на стадіоні Маракана в Ріо-де-Жанейро 13 липня.

Новини на цю ж тему