Англійці грають менше третини часу у матчах Прем’єр-ліги

Прем'єр-ліга
Image caption В Англії вбачають зв'язок між успішністю виступів збірної та кількістю легіонерів у Прем'єр-лізі

Згідно з дослідженням BBC Sport, англійські футболісти зіграли менше третини хвилин із загального часу ігор Прем’єр-ліги у нинішньому сезоні.

Частка зіграного англійськими гравцями часу – 31,8%. Для порівняння, у сезоні 2007-2008 років ця цифра становила 35,25%, що є значно менше за аналогічні показники в інших провідних футбольних лігах Європи. Такі дані наводить футбольна статистична служба Opta.

В іспанській La Liga, в якій грають чемпіони світу та володарі кубка Ліги чемпіонів, іспанці зіграли 59% хвилин. В німецькій Бундеслізі німці зіграли 50% хвилин.

Шотландці зіграли в шотландському вищому дивізіоні 57,19% хвилин, а в сезоні 2007-2008-го – 57,36%.

Проте шотландці (3,22%), валлійці (3,12%) та північні ірландці (0,93%) цього сезону зіграли в англійській Прем’єр-лізі менше хвилин за французів (7,98%), голландців (3,94%) та іспанців (6,18%).

В дослідженні BBC аналізували кількість хвилин, зіграних представниками країн в Прем’єр-лізі, чемпіонаті та Шотландській лізі в цьому сезоні у порівнянні з сезоном 2007-2008 років.

Дослідження з'явилося у визначальний для збірної Англії час у відборі на Чемпіонат світу в Бразилії, на який вже не потрапили збірні Шотландії, Уельсу та Північної Ірландії.

Наплив французів та іспанців

В нинішньому футбольному сезоні Прем’єр-ліги англійські гравці складають більшість: вони зіграли 31,80% загального зіграного часу, а французи та іспанці є другими та третіми.

У порівнянні з сезоном семирічної давності, наплив іноземних гравців з Росії, України та Азії до Прем’єр-ліги зменшився. Цього сезону Росія та Україна не мають жодного представника у найвищому футбольному дивізіоні Англії.

В сезоні 2007-2008 років англійські гравці зіграли найбільше – 35,3%. В тому ж сезоні відчувалась стійка тенденція напливу гравців до Прем’єр-ліги з таких країн як Росія, Канада, Україна та Австралія.

Важкі часи для збірної

"Зараз важкі часи для англійського футболу. Всі стурбовані, що англійський футбол не такий міцний, як має бути", - розповів колишній капітан збірної Англії Алан Ширер.

Колишній тренер Арсеналу Арсен Венгер вважає, що цифри "викликають занепокоєння". "Є два варіанти, якщо ви хочете бачити тут найкращих світових футболістів – шукати їх по всьому світу або вирощувати тут гравців високого класу", - вважає пан Венгер.

"Хтось каже, давайте захищати своїх гравців й тримати іноземців поза Англією. Ми живемо у глобальному світі, тому найважливіше питання для англійського футболу – чи можуть тут вирощувати гравців потрібної якості", - резюмував Арсен Венгер.

В Прем’єр-лізі заявили, що працюють над програмою виховання власних гравців. Йдеться про схеми, розроблені для збільшення інвестицій та підвищення стандартів виховання молодих футболістів у професійних клубах.

"Прем’єр-ліга починає запроваджувати план з виховання якісних гравців на 340 мільйонів фунтів, головна мета якого вирощувати більше власних гравців", - заявив речник ліги.

Image caption Збірні Англії та України - головні суперники за путівку на Чемпіонат світу в Бразилії

"Молоді англійські гравці Деніел Старідж ("Ліверпуль"), Денні Велбек ("Манчестер Юнайтед"), Росс Берклі ("Евертон") й інші вже показали значний прогрес цього сезону. Клуби як ніколи потужно працюють для виховання власних висококласних гравців", - додав він.

Збільшення ліміту на легіонерів

Минулого місяця керівник футбольної асоціації Грег Дайк заявив про "загрозливу тенденцію" зменшення кількості англійських гравців, які регулярно грають у Прем’єр-лізі.

На фоні посилення іноземних впливів у Прем’єр-лізі, Дайк попередив, що Англія не зможе конкурувати на світових аренах без зміни умов домашніх змагань.

"Звичайно, ситуація негативно впливає на збірну, проте Англія не кваліфікувалася на Чемпіонат світу 1994 року, коли відсоток англійських гравців у нас був високим, тому не вважаю тільки число іноземних гравців проблемою збірної", - вважає досвідчений англійський футболіст Алан Ширер.

Серед важливих чинників він назвав зокрема і низьку ціну іноземних гравців.

"Прем’єр-ліга є прекрасним продуктом для продажу закордон, але національній збірній вона шкодить", - сказав Кріс Воддл, який виграв зі збірною 62 матчі.

При цьому багато експертів починають говорити про необхідність встановлення серйозного ліміту на легіонерів.

"Якщо Прем’єр-ліга не запровадить ліміт на іноземців у клубі на рівні 4-5 гравців, збірна Англії більше ніколи не виграє Чемпіонат світу", - заявив учасник Кубку світу 1982 року Біллі Гамілтон.

Новини на цю ж тему