УЄФА хоче розширити Чемпіонат світу

Платіні і Блатер Копирайт изображения Getty

Президент УЄФА Мішель Платіні хоче розширення Чемпіонату світу з футболу з 32 до 40 команд.

58-річний Платіні озвучив таку пропозицією після того, як президент ФІФА Зепп Блаттер запропонував, щоби більше країн з Африки та Азії проходили до участі в чемпіонаті за рахунок команд з Європи.

"Замість того, щоб відкидати якусь з європейських країн, ми повинні збільшити до 40-а кількість команд-учасниць Чемпіонату світу", - розповів пан Платіні виданню The Times.

"Ми повинні додати дві африканські команди, дві команди з Америки та одну з Європи. Я цілком підтримую таку ідею", - сказав президент УЄФА.

У першому Чемпіонаті світу з футболу у 1930 брало участь лише 13 країн, через чотири року їх стало 16, а у 1982 році їх кількість збільшилася до 24. Тим часом 32 команди, які змагаються і досі, вперше зіграли у Чемпіонаті світу у 1998 році.

Європа має 13 місць у нинішньому розкладі. Африка має 5, Азія - 4 плюс місце плей-оф.

Ідея Мішеля Платіні про 40 команд-учасниць передбачає вісім груп по п'ять команд. В теперішній структурі Чемпіонату світу також є вісім груп, але в кожній лише по чотири команди.

Ця пропозиція може бути впроваджена вже на Чемпіонаті світу-2018 у Росії і, за словами Мішеля Платіні, це означає, що спортивний турнір продовжать на три дні.

"Футбол змінюється і на сьогодні ми маємо 209 асоціацій", - сказав колишній гравець національної збірної Франції, який, як очікують, змінить Зеппа Блаттера на посаді президента ФІФА.

"Існує більше країн, то чому ж зменшувати? Сорок - не так вже й погано. Ви матимете на три дні довші змагання і зробите людей щасливішими", - додав Мішель Платіні.