Олімпіада-2014 в Сочі: немає ні квитків, ні готелів

Image caption Згідно з опитуванням, 61% росіян хочуть поїхати на Олімпіаду в Сочі, але лише 7% зможуть це зробити

За 100 днів до початку зимової Олімпіади-2014 у звичайних вболівальників практично не залишилося можливості замовити собі номери в центральних готелях Сочі. Квитки на найпопулярніші змагання теж вже розкуплені.

Як повідомляє газета "Ведомости", практично всі номери в готелях, розташованих поблизу олімпійських об'єктів, викуплені оргкомітетом Сочі-2014, і забронювати там номери на час проведення Ігор вже неможливо.

На запити про наявність вільних номерів на період Олімпійських ігор в готелях "Родина", "Маринс Парк", гранд-готель "Поляна", "Жемчужина" і "Пик-готель" Російськая служба Бі-бі-сі отримала негативні відповіді.

Також на ці дати немає доступних номерів у готелях "Бриз", "Приморская", "Черноморец" та деяких інших готелях і пансіонатах центрального Сочі.

За даними "Ведомостей", оргкомітет забронював частину номерного фонду в категорії від 2 до 5 зірок для акредитації учасників Ігор: представників МОК, національних олімпійських комітетів, міжнародних федерацій та ЗМІ.

Проте, охочі все ще можуть знайти можливість оселитися в міні-готелях, каютах круїзних лайнерів або в зйомних квартирах, які можна замовити, наприклад, через бюро з розміщення "Большой Сочи" і через американську компанію Jet Set Sports.

Квитки на найпопулярніші спортивні змагання також вже розкуплені. У продажу залишилися тільки місця на менш популярні види спорту і пакетні пропозиції за високими цінами.

Скандальне будівництво

У понеділок російський президент Володимир Путін заявив, що завдання, пов'язані з будівництвом олімпійських об'єктів, в цілому можна вважати вирішеними. При цьому з олімпійських будімайданчиків в Сочі продовжує надходити інформація про затримки зарплат працівникам.

17 жовтня мешканець Оренбурга, що працює в Сочі, Роман Кузнєцов зашив собі рот на знак протесту проти невиплати зарплати.

Раніше в жовтні один з робітників на будівництві олімпійського об'єкту в Сочі бригадир з Узбекистану розповів Російській службі Бі-бі-сі про те, як кілька місяців тому він залишився без роботи, житла та документів через шахрайство з боку роботодавця.

Ще на початку лютого, рівно за рік до відкриття Олімпіади, міжнародна правозахисна організація Human Rights Watch засудила примусову працю на будівництві олімпійських об'єктів.

У той же час Дмитро Козак, віце-прем'єр російського уряду, що опкується будівництвом, коментуючи доповідь HRW, заявив, що масових порушень прав робітників, зайнятих на будівництві олімпійських об'єктів, не було.

Безпека і контроль

Одним з головних питань під час підготовки до Олімпіади залишається підтримання безпеки змагань, оскільки Краснодарський край є сусідом з республіками Північного Кавказу, де часто відбуваються напади і вилазки бойовиків.

За словами глави російського МВС Володимира Колокольцева, правоохоронні органи регулярно отримують тривожні сигнали, пов'язані з безпекою на Олімпіаді-2014.

"Не приховую, є досить багато інформації, що насторожує. Намагаємося їй запобігати, проводити активнішу діяльність зі знищення лідерів і активних учасників бандформувань", - сказав міністр, виступаючи в середу в Раді Федерації.

Він також повідомив, що найближчим часом в Сочинському регіоні почнеться розгортання підрозділів органів внутрішніх справ, що будуть брати участь у підтриманні безпеки учасників і глядачів Олімпійських ігор.

Тим часом на початку жовтня експерти з російських спецслужб Андрій Солдатов та Ірина Бороган оприлюднили результати свого масштабного дослідження, згідно з якими олімпійський Сочі цієї зими опиниться під безпрецедентним контролем з боку ФСБ.

Зіставивши десятки документів, як розміщених у відкритому доступі, так і добутих ними по власних каналах, редактори сайту Agentura.ru виявили, що російські спецслужби отримали можливість вести докладний моніторинг телефонних та інтернет-підключеннь за допомогою системи технічних засобів для забезпечення функцій оперативно-рoзшукових заходів.

Новини на цю ж тему