Ленс Армстронг обіцяє свідчити чесно

Армстронг Копирайт изображения PA
Image caption Ленс Армстронг зізнався, що вживав допінг

Колишній велогонщик Ленс Армстронг розповів BBC, що він зі "стовідсотковою прозорістю і чесністю" свідчитиме у рамках будь-яких майбутніх розслідувань щодо вживання допінгу.

Але 42-річний американець, який у січні зізнався, що вживав допінг задля здобуття усіх своїх семи перемог у перегонах "Тур де Франс", хоче гарантій справедливого розгляду справи.

Він стверджує, що не до всіх велогонщиків, які вживають допінг, ставляться однаково.

"Якщо кожен отримує смертну кару, то я погоджуся на смертну кару. Якщо кожен отримує відкритий доступ, я з задоволенням погоджуся на відкритий доступ", - сказав він.

Після того, як антидопінгове Агентство США звинуватило спортсмена в участі у найскладнішій та найуспішнішій допінговій програмі в історії спорту, Ленса Армстронга позбавили усіх його титулів.

Виходець з Техасу, який подолав рак, перш ніж здобув першу зі з своїх семи послідовних перемог на "Тур де Франс" у 1999 році, також повернув бронзову медаль, яку виборов на Олімпійські іграх 2000 року у Сіднеї.

В інтерв'ю Всесвітній службі ВВС пан Армстронг сказав, що його життя "стало жорстким", відколи його зізнання у програмі американської телеведучої Опри Уїнфрі набуло значного розголосу.

Він також розповів про зростаючу загрозу для його статків, оскільки люди вимагають компенсації за брехню, яку він сказав.

"Я зазнав значних особистих втрат, значної втрати статків, у той час як інші справді нажилися на цій історії".

Невдовзі керівництво Всесвітнього велосоюзу створить спеціальну комісію, аби спробувати з'ясувати, скільки обману було у тій справі.

Ленс Армстронг заявив, що робитиме все від нього залежне, аби "перегорнути сторінку і рухатися далі", додаючи, що йому однаково вже нічого втрачати.