Родман заспівав "З днем народження" Кім Чен Ину

Родман
Image caption Денніс Родман привітав лідера Північної Кореї Кім Чен Ина піснею

Зірка NBA Денніс Родман привітав главу Північної Кореї піснею "З днем народження" перед баскетбольним матчем в Пхеньяні.

На поєдинок колишніх зірок NBA з корейськими баскетболістами прийшли 14 тисяч глядачів, серед яких був лідер Північної Кореї Кім Чен Ин з дружиною та вищим керівництвом держави.

Матч був приурочений до дня народження керівника Північної Кореї та став подарунком Родмана Кім Чен Ину, якого спортсмен в інтерв’ю журналістам назвав "другом".

Як повідомив BBC один з колег Родмана по команді, більше ніхто з американських гравців йому не підспівував.

Офіційний день народження і вік північнокорейського лідера достеменно невідомі. Результат матчу також невідомий, адже команди грали змішаними складами.

Команда Родмана, що складається з колишніх гравців Національної баскетбольної асоціації, зіграла проти корейців першу половину товариського поєдинку.

Проте на другу частину гри склади команд змішали, аби підтримати дружню атмосферу баскетбольного поєдинку.

В інтерв'ю CNN Родман сказав, що його постійно критикують у США за спроби налагодити зв'язки з Північною Кореєю.

Він також додав, що не має наміру домагатися звільнення американського громадянина Кеннета Бея, засудженого в КНДР на 15 років виправних робіт за шпигунство.

Про це його неодноразово просили родичі в’язня, вказуючи на поганий стан здоров’я колишнього християнського місіонера.

Денніс Родман відвідує КНДР вчетверте. Він вважає себе великим другом Кім Чен Ина і називає свої поїздки в Пхеньян "баскетбольною дипломатією".

Держдеп США вже давав зрозуміти, що Родман у своїх візитах не представляє офіційний Вашингтон. Влада США не раз критикували його за ігнорування ситуації з правами людини в Північній Кореї.

Гра відбулася через кілька тижнів після страти дядька Кім Чен Ина, Чан Сон Тхека, якого колись вважали особою, що має великий вплив у КНДР.

Ваш пристрій не підтримує відтворення мультимедійних файлів

Жорстоке переслідування Чан Сон Тхека викликало сумніви у стабільності всередині країни.

Новини на цю ж тему