Суперечливий жест: Анельці загрожує тривала дискваліфікація

Анелька Копирайт изображения Getty
Image caption Французький форвард каже, що більше не показуватиме суперечливий жест

Англійська Футбольна асоціація (відповідник української Федерації футболу – Ред.) може дискваліфікувати нападника "Вест Бромвіча" Ніколя Анельку щонайменше на п’ять матчів, якщо його визнають винним у демонструванні суперечливого жесту "кнель".

Форвард показав цей знак, відзначаючи гол, забитий у матчі проти "Вест Хему" 28 грудня.

Анельці вручили 34-сторінковий документ, у якому уточнюються обвинувачення на його адресу. До 18:00 за Гринвічем четверга він повинен надати свої пояснення з цього приводу.

Спонсор "Вест Бромвіча", британська компанія з нерухомості Zoopla не продовжуватиме контракт з клубом по закінченню сезону через цей інцидент.

Колишній гравець збірної Франції показав цей знак після того, як французький уряд заявив про наміри заборонити виступи суперечливого коміка Дьйодона М’бала М’бала – саме через систематичне демонстрування ним "кнеля".

Міністр спорту Франції Валері Фурнейрон назвала дії Анельки "шокуючими і огидними" та заявила, що "антисемітизму немає місця на футбольному полі".

Футбольна асоціація заявила, що обвинуватила 34-річного футболіста у тому, що він показав "некоректний і/або непристойний і/або образливий і/або неналежний" жест.

Там додали, що обтяжливою обставиною є те, що знак, продемонстрований Анелькою, "містив посилання на етнічну і/або релігійну належність".

Мінімальним покаранням за такі порушення є п’ятиматчева дискваліфікація, однак Футбольна асоціація за наявності відповідних підстав може застосувати і суворіші заходи стосовно гравця.

У "Вест Бромвічі" заявили, що Анелька зараз вивчає надані йому документи, нагадавши, що до закінчення дисциплінарного провадження, гравець має право виступати у складі першої команди.

Організація "Kick It Out", яка бореться з дискримінацією, у своїй заяві виразила розчарування з приводу того, скільки часу Футбольній асоціації знадобилося для того, щоб діяти.

Єврейські організації поскаржилися президентові Франції Франсуа Олланду, назвавши жест "оберненим нацистським салютом". Вони пов’язали його зі зростаючою кількістю антисемітських актів у країні.

Комік Дьйодон заявляє, що подасть до суду на тих, хто називає його жест нацистським салютом, і каже, що показує ним своє негативне ставлення до сіонізму та істеблішменту, а не до євреїв.

Проте провідна єврейська організація, Рада депутатів британських євреїв, звернулася до Футбольної асоціації із власною заявою.

"Ми підтримуємо Футбольну асоціацію у серйозному ставленні до цього інциденту і чекаємо, що його буде належним чином розглянуто… Рада вважає, що будь-яка поведінка, що має ознаки расизму, – на футбольному полі чи поза його межами, – повинна бути засуджена", - йдеться у заяві.

Секретар офіційного фан-клубу "Вест Бромвіча" Алан Клеверлі заявив, що якщо Футбольна асоціація визнає Анельку винним, він "заслужить своє покарання".

"Виглядає так, наче він показав цей жест спеціально, знаючи, що матч транслюється наживо у Франції. Отож навіть якщо його звинуватять у всіх смертних гріхах, мені його буде не дуже шкода", – додав він.

Анелька вже пообіцяв, що більше не демонструватиме жесту, котрим, за його словами, він намагався підтримати Дьйодона.

Якщо Анельку визнають винним і покарають, тренер "Вест Бромвіча" Пепе Мел постане перед суттєвими проблемами у формуванні атакуючої лінії своєї команди, котра нещодавно продала іншого форварда, ірландця Шейна Лонґа, до "Халл Сіті".