"Манчестер Юнайтед" вилетів із трійки найбагатших

Манчестер Юнайтед Копирайт изображения Getty

"Манчестер Юнайтед" уперше в історії рейтингу найбагатших футбольних клубів, який укладає компанія Deloitte, не потрапив до верхньої трійки найзаможніших.

Рейтинг Deloitte очолили мадридський "Реал", "Барселона" і мюнхенська "Баварія".

Активи футбольних клубів оцінюють на основі грошових надходжень у сезоні 2012-2013.

Дев'ятий рік поспіль рейтинг очолює "Реал" (Мадрид), доходи якого в минулому футбольному сезоні склали 518,9 млн євро. Іспанський клуб побив рекорд, який належав "Манчестер Юнайтед".

Чемпіони Франції "Парі Сен-Жермен" у таблиці найбагатших футбольних клубів посіли п'яте місце.

Незважаючи на падіння рейтингу в числі футбольної еліти за показником прибутків, статки манчестерського клубу зросли з 395,9 млн євро до 423,8 млн.

Сукупні доходи 20 найбагатших футбольних клубів зросли за рік на 8% і досягли 5,4 млрд євро.

Рейтинг Deloitte бере до уваги лише доходи клубів і не враховує їхніх боргів.

Ден Джоунс із компанії Deloitte сказав BBC, що прибутки футбольних клубів зросли переважно за рахунок комерційних надходжень.

"Гроші від спонсорів, майки - все, що не пов'язане з квитками на матчі і правами на трансляцію матчів", - сказав партнер компанії, відповідальний за оцінювання майнового стану спортивних організацій.

Іншій англійські клуби у верхній 20 рейтингу заможних - "Манчестер Сіті" (6), "Челсі" (7), "Арсенал" (8), "Ліверпуль" (12) і "Тоттенхем Хотспур" (14).

Верхню десятку рейтингу замикають два гіганти італійського футболу "Ювентус" і "Мілан".

За словами Дена Джоунса, темпи зростання прибутків футбольних клубів Європи свідчать про подальший статус футболу як найпопулярнішого у світі спорту.