Чемпіонам в Сочі дадуть медалі зі шматками метеорита

Метеорит впав на Землю 15 лютого 2013 року Копирайт изображения Reuters
Image caption Метеорит впав на Землю 15 лютого 2013 року

Олімпійські чемпіони в Сочі отримають медалі, в які будуть вмонтовані уламки челябінського метеорита.

Сувенірні медалі з метеоритом будуть розіграні 15 лютого - в річницю падіння метеорита на Уралі.

Їх отримають 10 золотих медалістів, а ще 40 таких медалей продадуть приватним колекціонерам.

Російських ЗМІ повідомляють, що ці сувеніри карбують в Златоусті Челябінської області. Майстри вмонтують шматки челябінського метеорита в центр медалей.

Сувенірні медалі спортсмени отримають рівно через рік після того, як 15 лютого 2013 великий метеорит увійшов в атмосферу над територією Челябінської області.

Зона військових дій

Енергія, що виділилася при його руйнуванні, становила близько 10 кілотонн - половина потужності атомної бомби, яку скинули американці на японську Хіросіму.

Близько 1200 мешканців Челябінська й області звернулися по медичну допомогу – переважно із порізами, спричиненими шматками вибитого скла. За словами очевидців, протягом 20-30 хвилин місто "нагадувало зону військових дій".

Більшу частину дрібних шматків метеорита виявили в околицях і на дні озера Чебаркуль. Пізніше водолази, які спускалися на дно озера підняли з глибини 20 метрів кілька великих фрагментів.

Під час Зимових олімпійських ігор, які 7 лютого відкриваються у Сочі, вручать 1400 медалей, ще 100 будуть зберігатися в штаб-квартирі Міжнародного олімпійського комітету (МОК) у швейцарській Лозанні.

Спеціальні олімпійські медалі з вмонтованими шматочками метеорита будуть прикрашені золотом і сріблом і матимуть нікелеве покриття.