США заборонили рідини на рейсах до Росії

Безпека в аеропорту Копирайт изображения Getty

США заборонили проносити рідини у ручному багажі пасажирів, які летять до Росії. Ці тимчасові обмеження стосуються прямих рейсів зі Сполучених Штатів до Росії.

На борт літака заборонено брати рідини, гелі та аерозолі будь-якого об'єму.

У четвер тимчасові обмеження на перевезення рідин на авіарейсах до Росії також запровадила Україна.

США запровадили обмеження наступного дня після того, як Вашингтон попередив про небезпеку можливого перевезення вибухових речовин у тюбиках із зубною пастою. Американські спецслужби заявили, що вони можуть містити речовини, за допомогою яких вибухівку можна виготовити прямо на борту.

У Москві до тих повідомлень поставилися критично.

"Це якесь непорозуміння або неправильний переклад", - сказав офіційний представник МЗС Росії Олександр Лукашевич.

У Сочі, де у п'ятницю стартують Олімпійські ігри, вдалися до безпрецедентних заходів безпеки.

Незважаючи на погрози, які раніше лунали з боку північнокавказьких бойовиків, російська влада заявила про повну безпеку гостей і учасників змагань.

У четвер в інтерв'ю телеканалу NBC президент США Барак Обама наголосив, що перед Росією стоїть величезне завдання щодо запобігання терористичних атак під час Олімпіади.

Він ще раз повторив, що Сполучені Штати вживають усіх можливих заходів для безпеки своїх спортсменів на російській землі.

Світовий досвід

Росія раніше вже запровадила обмеження на провезення рідин у ручній поклажі пасажирів усіх російських аеропортів, заборонивши проносити на борт літаків будь-які ємності з рідинами з міркувань безпеки.

Пізніше російське міністерство транспорту повідомило, що перевозити у ручному багажі можна тільки градусники, тонометри, одноразові запальнички і флакони з перекисом водню (не більше 100 мл на пасажира).

Ліки, спеціальні дієтичні засоби і дитяче харчування, в тому числі материнське молоко, можна буде брати на борт, якщо їх ідентифікують як такі, що не становлять загрози. Заборона діятиме до 1 квітня 2014 року.

У світовій практиці обмеження на провезення рідин стали запроваджувати після 2006 року, коли британські спецслужби розкрили змову з метою підірвати літаки над Атлантикою за допомогою рідких бомб.

Але навіть незважаючи на різке посилення заходів безпеки в аеропортах Британії та багатьох інших країн, тотальної заборони на провезення рідин та гелів у ручній поклажі у світі не існує.

На ємності об'ємом до 100 мілілітрів, ліки і дитяче харчування обмежень немає практично ніде. Виняток становлять випадки, коли за рекомендацією спецслужб в окремо взятому аеропорту оголошують підвищений рівень терористичної загрози.

Втім, таке відбувається нечасто, і додаткові обмеження діють недовго.