Збірна України проігнорувала відкриття Паралімпіади

Паралімпіада Копирайт изображения Getty
Image caption Михайло Ткаченко віз прапор наодинці

Біатлоніст Михайло Ткаченко - єдиний український спортсмен, який вийшов на урочисту ходу команд під час церемонії відкриття Паралімпійських ігор у Сочі.

Паралімпієць їхав у візочку, до якого був прикріплений національний прапор України. Глядачі зустріли українця привітальними вигуками і оплесками.

Решта збірної України не брала участь у ході на знак протесту проти подій у Криму - українські паралімпійці вимагали виведення військ із півострова до початку Ігор.

Пізніше спортсмени повідомили, що вирішили залишитися на Паралімпійських іграх у Сочі, незважаючи на присутність російських військ у Криму.

"Ми залишаємося на Паралімпіаді, щоб пам'ятали про нас, пам'ятали про Україну, про суверенну державу, яка надіслала сюди своїх спортсменів", - заявив під час прес-конференції президент Паралімпійського комітету України Валерій Сушкевич.

Він також просив з розумінням поставитися до цього рішення українських паралімпійців.

Особисто бойкотувати Паралімпіаду через введення військ Росії на територію України вирішив міністр молоді та спорту України Дмитро Булатов.

Російський президент Володимир Путін висловив сподівання, що Паралімпіада "хоч трохи знизить градус пристрастей навколо України".

Однак приїхати на Ігри відмовилися багато західних делегації - західні політики вважають, що Росія порушує суверенітет і територіальну цілісність України. У Сочі, зокрема, не поїдуть офіційних делегації США, Великобританії та Франції.

Українські паралімпійці закликали до миру у Сочі:

Ваш пристрій не підтримує відтворення мультимедійних файлів