Пеле: протести не повинні зашкодити ЧС з футболу

Пеле Копирайт изображения AFP
Image caption Пеле каже, що протестувати проти мундіалю потрібно було раніше

Зірка світового футболу, легендарний Пеле висловив побоювання, що хвиля протестів в Бразилії може перешкодити проведенню цьогорічного чемпіонату світу з футболу.

Тисячі бразильців беруть участь у демонстраціях протесту проти великих витрат країни на проведення першості.

Пеле висловив солідарність з демонстрантами, визнавши, що нинішня ситуація в Бразилії відіб’є у багатьох туристів бажання поїхати на чемпіонат.

"Це буде великою втратою для нас", - заявив Пеле.

Футбол не повинен постраждати

Колишній футболіст сказав, що поділяє гнів співвітчизників, які хотіли б бачити більше шкіл і лікарень, у той час як величезні кошти спрямовуються на підготовку до чемпіонату.

У той самий час він підкреслив, що бразильська національна збірна не повинна перетворюватися на жертву корумпованих чиновників і політиків, відповідальних за проведення турніру.

"Ми не маємо жодного відношення до цих корупціонерів і злодіїв, ми в цьому не винні, - сказав Пеле. - А демонстрації потрібно було влаштовувати , коли Бразилію обрали для проведення чемпіонату світу, а не зараз, коли турнір от-от почнеться".

73-річний легендарний футболіст зазначив, що він розчарований темпами підготовки до першості і тим, що деякі спортивні об'єкти все ще не готові.

Втім, свій виступ у Мексиці триразовий чемпіон світу і спеціальний радник оргкомітету бразильської першості завершив на оптимістичній ноті, висловивши впевненість у тому, що національна збірна його країни добре проявить себе на турнірі.

"Ми віримо в бразильську команду. Проблема лише в тому, що Бразилія частіше за інших вигравала Кубок світу, і всі чекають, що у себе вдома вона просто зобов'язана перемогти", - сказав Пеле.