ФІФА звинувачують у корупції через ЧС-2022 у Катарі

бін Хаммам Копирайт изображения AP

ФІФА висувають нові звинувачення у корупції у зв'язку із рішенням провести Чемпіонат світу з футболу 2022 у Катарі.

Британська газета Sunday Times отримала багато секретних документів - звичайних та електронних листів, підтверджень банківських переказів - які, на думку видання, підтверджують, що катарський чиновник Мохамед бін Хаммам заплатив представникам ФІФА близько 5 млн доларів, щоб вони підтримали проведення чемпіонату в Катарі.

Оргкомітет чемпіонату в Катарі і сам Бін Хаммам, який раніше обіймав посаду віце-президента ФІФА, завжди заперечували, що він лобіював інтереси Катару напередодні голосування в грудні 2010 року.

Однак електронні листи, які отримала Sunday Times і бачила ВВС, підтверджують звинувачення на адресу 65-річного бін Хаммама.

Документи також засвідчують, що пан Хаммам платив безпосередньо футбольним чиновникам з Африки, нібито для того, щоб заручитися їхньою підтримкою в голосуванні за Катар.

Катар категорично заперечує всі звинувачення і наполягає, що бін Хаммам ніколи офіційно не представляв країну у конкурсі на проведення ЧС, і його дії жодним чином не пов'язані з оргкомітетом чемпіонату в Катарі.

У відповідь на запит Sunday Times син бін Хаммама Хамад Абдулла відмовився коментувати це питання від імені свого батька.

Хабарі за підтримку Катару

Більшість футбольних чиновників, згаданих в листуванні, не брали участь у голосуванні безпосередньо. Однак, як стверджує Sunday Times, стратегія бін Хаммама полягала в тому, щоб заручитися підтримкою заявки Катару, що в свою чергу вплинуло б на чотирьох представників виконкому ФІФА з Африки, які мали право голосу.

Газета також стверджує, що бін Хаммам оплатив судові витрати на 305 тисяч євро для іншого колишнього члена виконкому ФІФА - президента конфедерації футболу Океанії Рейналдо Темарі.

Пан Темарі не міг голосувати, оскільки на той момент вже був відсторонений рішенням ФІФА. Тоді Sunday Times влаштувала йому пастку, в результаті якої він зажадав грошей від підставних футбольних чиновників з США в обмін на свою підтримку.

Тепер газета стверджує, що завдяки фінансовій підтримці бін Хаммама пану Темарі вдалося оскаржити рішення ФІФА, внаслідок чого його вихід з виконкому відклали, а його заступник Девід Чунг не зміг проголосувати на виборах господаря чемпіонату 2022 року.

За даними газети, якби Чунгу дозволили проголосувати, він би підтримав заявку Австралії. В результаті від Океанії не проголосував ніхто, що вплинуло на результат виборів на користь Катару.

Повторне голосування

Sunday Times також висунула нові звинувачення щодо відносин бін Хаммама зі своїм союзником з Тринідаду, також відстороненим Джеком Ворнером.

Пан Ворнер був змушений піти у відставку з посади віце-президента ФІФА після того, як було доведено, що він допоміг бін Хаммаму хабарами домогтися підтримки від членів ФІФА з держав Карибського басейну на виборах президента ФІФА 2012 року. Однак газета стверджує, що бін Хаммам заплатив Уорнеру більше 1,6 млн доларів, з яких 450 тисяч відносяться до періоду до виборів.

У контексті нових звинувачень на ФІФА посилять тиск ті, хто виступає за повторне голосування щодо господаря Чемпіонату світу 2022 року.

У ФІФА вже давно проходить внутрішнє розслідування у зв'язку з припущеннями, що вибори столиць чемпіонатів 2018 і 2022 року відбулися несправедливо. передбачалось, що в понеділок глава слідчого підрозділу комітету з етики ФІФА Майкл Гарсіа зустрінеться з високопоставленими представниками катарського оргкомітету чемпіонату в Омані.

Однак, враховуючи нові звинувачень Sunday Times, цю зустріч можуть відкласти.