Гід по містах ЧС-2014: Бразиліа

iFrame

Кореспондент ВВС Бразилія Камілла Коста запрошує на прогулянку вулицями 12 бразильських міст, які цього року прийматимуть Чемпіонат світу з футболу.

Про місто

Копирайт изображения BBC World Service

За проектом головного архітектора та забудовника Бразиліа Оскара Німеєра, місто ділиться на кілька блоків та секторів, призначених під конкретні будівлі та установи, наприклад, готелі, банки, посольства та маєтки (так-так, цей сектор так і називається "сектор маєтків").

Копирайт изображения AFP
Image caption Місто Бразиліа заснували у 1960 році як нову столицю країни

Місто, контури якого згори нагадують величезний літак, вражає своєю архітектурою та має низький рівень злочинності.

Але у місті гостро вимальовується проблема соціальної нерівності, а прилеглі містечка уражені бідністю та засиллям злочинності.

Стадіон

Копирайт изображения BBC World Service
Image caption Національний стадіон імені Мане Гаррінчі. Кількість місць: 70 042

Арена, що названа на честь зірки бразильського футболу 1960-х років, розташована у самому центрі міста.

На цьому стадіоні відбудеться більше матчів цьогорічного чемпіонату, аніж на інших аренах, що прийматимуть ЧС. Загалом тут проведуть сім ігор.

Стадіон повністю перепланували та провели реконструкцію з акцентом на екологічність будівлі. Арена має стати першим стадіоном світу, який отримає Платиновий статус від Американської федерації екологічних будівель.

Оскільки місто Бразиліа не можна назвати осередком футбольного життя, критики кажуть, що реконструйований стадіон стане черговим непотребом.

Але місцева влада наполягає, що цього не станеться, оскільки арену надаватимуть для проведення концертів та інших заходів.

Їжа та напої

Копирайт изображения BBC World Service
Image caption Плоди пекі додають до багатьох страв: від смаженого курчати та риби до морозива

"Канданго" (корінні мешканці Бразиліа) неохоче визнають той факт, що місто завдячує своїм колоритом прилеглому штату Гояс.

Коли будете у Бразиліа, обов’язково скуштуйте якусь страву з додаванням популярного у штаті Гояс пекі. Цей невеличкий помаранчевий фрукт має дуже специфічний аромат. Його додають до рису та інших страв, щоб зробити їх ароматнішими.

Нічне життя

Копирайт изображения BBC World Service
Image caption Домашні тераси в Бразиліа конкурують з традиційними барами та пабами

Найкращі місця для нічних розваг жителі міста тримають у секреті: доволі часто люди збираються у когось вдома або ходять на вечірки до друзів та знайомих.

Щоб зламати секретний код доступу до найкращих розваг у місті, доведеться познайомитися з кимось з місцевих.

Для початку можна навідатися у квартал 408 в північному "крилі" міста (звикайте до таких адрес). Тут великий вибір барів з живою музикою та ресторанів.

Шопінг

Копирайт изображения BBC World Service
Image caption За допомогою кольорових мозаїк у стилі Атоса Булькао ви зможете відтворити атмосферу Бразиліа у себе вдома

Унікальною архітектурою Бразиліа захоплюються багато туристів, але мало хто з них знає, що частинку цієї краси насправді (до того ж цілком легально) взяти з собою додому.

Йдеться передусім про кольорові мозаїки архітектора та художника Атоса Булькао. Розроблені ним орнаменти у 1960-ті роки використовувалися для створення унікальних кольорових панелей для ключових будівель міста.

Житло

Копирайт изображения BBC World Service
Image caption Небагато гостей столиці зможуть знайти собі місце у кемпінгу під час чемпіонату

Заявлене будівництво першого у світі екологічного кемпінгу не встигнуть завершити до початку Чемпіонату світу 2014.

Але влада міста домовилася з адміністрацією єдиного у місті хостела про створення табору для фанів поблизу стадіону.

Тож ви зможете потрапити до числа небагатьох туристів, які з гордістю розповідатимуть знайомим, що жили у таборі в центрі Бразиліа.