Президент Бразилії: чемпіонат світу буде успішним

Руссефф і Блаттер Копирайт изображения AP
Image caption Президент Бразилії каже, що чемпіонат світу в її країні стане успішним

Президент Бразилії Ділма Русеф відкидає критику на адресу організаторів чемпіонату світу з футболу, церемонія відкриття якого відбудеться за тиждень у Сан-Паулу.

Пані Русеф запевнила, що на Бразилію чекає великий успіх, а запізнення зі здачею в експлуатацію стадіонів та об’єктів інфраструктури зазвичай бувають всюди.

Пані Русеф заявила, що вона не дасть зірвати турнір учасникам антиурядових виступів, які виступають проти проведення "мундіалю" в Бразилії.

Ціна демократії

"По всьому світу великі будівельні проекти завжди затягуються", - заявила пані Русеф групі зарубіжних журналістів у президентському палаці в Бразиліа.

"Ніхто не будує метро за два роки. Ну, хіба що Китай", - пояснила вона затримки з інфраструктурними проектами, які обурили багатьох бразильців, котрі очікували на покращення свого життя вже перед початком чемпіонату світу.

Системи громадського транспорту у Куябі, Сальвадорі, Ресіфе та багатьох інших містах так і не довели до пуття, бо усі зусилля було скеровані на завершення робіт на футбольних стадіонах. Президент Бразилії вважає ці затримки "ціною демократії".

Стосовно останніх протестів проти проведення чемпіонату, деякі з яких завершилися бійками, президент заявила, що, хоча протести і є атрибутом демократії, тисячі поліцейських та військових пильнуватимуть, щоб протестувальники не перешкоджали проведенню чемпіонату.

"Ми гарантуємо людям абсолютну безпеку", - сказала пані Русеф.

Під пильним оком

Понад мільйон незадоволених вийшли на вулиці під час проведення минулорічного Кубка конфедерації, протестуючи проти корупції та надмірних, як вони вважали, витрат на підготовку до чемпіонату світу.

Спочатку протести були лише маленькими зібраннями незадоволених підвищенням вартості проїзду на громадському транспорті. Однак після спроб поліції розігнати незадоволених протести розрослися. Як запевнила пані Русеф, тепер влада уважно слідкуватиме за діями поліції.

У вівторок невелика група антиурядових протестувальників зібралася перед матчем Бразилія-Панама у місті Ґоянья. Демонстранти прийшли до стадіону, протестуючи проти величезних витрат на турнір. На їхню думку, гроші слід витрачати на допомогу малозабезпеченим.

Чемпіонат світу в Бразилії стартує 12 червня. У стартовому матчі команда Бразилії зустрінеться зі збірною Хорватії у Сан-Паулу.