Чемпіонат світу в Бразилії стартував з перемоги господарів

Неймар забиває з пенальті Копирайт изображения REUTERS
Image caption Неймар забиває з пенальті

Чемпіонат світу з футболу 2014 стартував яскравою церемонією, що передувала першому матчу турніру, в якому господарі перемогли у непростому матчі хорватів.

Ансамбль з 660 танцюристів на арені в Сан-Паулу представив глядачам особливе шоу, присвячене Бразилії, - її життєрадісним людям, природі та любові до футболу.

Завершилося це шоу офіційною піснею чемпіонату світу "Ми єдині" у виконанні співачки Дженніфер Лопес та репера Пітбуля.

У турнірі, який триватиме місяць, беруть участь 32 команди. Вони зіграють на турнірі 64 гри.

На вулиці Сан-Паулу вийшли тисячі вболівальників, які підтримують бразильську команду.

Складний початок

Ще жодного разу в історії чемпіонатів світу збірна господарів не програвала свій перший матч на турнірі. За всі попередні роки збірна країни, що приймає турнір, перемагала 20 разів і 14 разів зводила матч внічию.

Копирайт изображения AFP

Бразильці вийшли на гру проти Хорватії фаворитами. Однак почався матч для них несподівано: на 11 хвилині першого тайму господарі поля отримали гол, дозволивши балканцям повести в матчі. Після прострілу з лівого флангу Івіци Оліча захисник бразильців Марсело, невдало підставивши ногу, переправляє м'яч у свої ворота.

Після цього атаки бразильців пішли одна за одною. Стадіон відчайдушно підтримував господарів поля. Атмосфера на трибунах була особливою.

Перша гра Чемпіонату закінчилася перемогою бразильців з рахунком 3:1. У господарів поля два рази забив Неймар (один з них з пенальті). А вже в компенсований час переможну крапку поставив Оскар.