Голландія та Коста-Рика прорвались у чвертьфінал ЧС-2014

Гравцям збірної Голландії важко стримувати емоції Копирайт изображения AP
Image caption Гравцям збірної Голландії важко стримувати емоції

У матчах 1/8 фіналу Чемпіонату світу з футболу, що відбулися в неділю, перемогу здобули збірні Голландії та Коста-Рики. Саме ці команди тепер зустрінуться в чвертьфіналі.

Першими на поле стадіону у Форталезі вийшли збірні Голландії та Мексики. Гра проходила в умовах майже сорокaградусної спеки і дуже високої вологості. Арбітрові навіть довелось вперше на цьому чемпіонаті в обох таймах давати гравцям невеличкі перерви, щоб вони охололи.

Мексиканці відкрили рахунок на початку другого тайму. Прицільним ударом у лівий від воротаря кут відзначився на 48-й хвилині колишній гравець "Тоттенхема" і "Барселони" Джовані дос Сантос.

На 88-й хвилині голландський півзахисник Уеслі Снейдер зрівняв рахунок. А переможний гол у компенсований арбітром час приніс Клас-Ян Хунтелар, який реалізував пенальті, призначений за фол проти Ар'єна Роббена.

Доволі емоційний тренер збірної Мексики Мігель Еррера звинуватив португальського арбітра зустрічі Педру Проенса в тому, що він призначив пенальті, якого, на думку Еррери, не було.

"Сьогодні людина зі свистком вибила нас з Чемпіонату світу, - сказав Еррера - Якщо арбітр придумує пенальті, то ти вибуваєш з чемпіонату ... Я сподіваюся, що вони (чиновники ФІФА) звернуть увагу на цей випадок, і цей пан вилетить з Чемпіонату світу слідом за нами".

Історія в дії

У другому недільному поєдинку було набагато більше пенальті, оскільки ні основний, ні додатковий час не виявили переможця у матчі збірних Коста-Рики та Греції.

Перший тайм цікавим могли б назвати, ймовірно, тільки вболівальники двох команд. Другий тайм виявився більш видовищним.

На 52-й хвилині точний удар Бряна Руїса вивів костариканців уперед. Проте вже через 15 хвилин вони залишилися вдесятьох, коли другу жовту картку отримав Дуарте.

Реалізувати чисельну перевагу і зрівняти рахунок греки зуміли лише в компенсований арбітром час - відзначився Сократіс Папастатопулос.

У серії післяматчевих пенальті голкіпер латиноамериканської збірної Кейлор Навас відбив удар Теофаніса Гекаса. Підсумок серії пенальті - 5:3 на користь Коста-Рики.

Таким чином, футбольна збірна цієї країни вперше у своїй історії вийшла у чвертьфінал Чемпіонату світу.

Копирайт изображения AP
Image caption Бразилія в екстазі

Напередодні, у суботу у матчах 1/8 фіналу перемогли збірні Бразилії та Колумбії, які тепер зустрінуться в чвертьфіналі.