Німеччина і Франція вийшли до чвертьфіналу ЧС-2014

Копирайт изображения AFP
Image caption Французи радіють забитому голу

Збірна Франції завдала поразки команді Нігерії, а німці переграли збірну Алжиру у 1/8 фіналу чемпіонату світу з футболу, який проходить у Бразилії.

У першому з двох зіграних в понеділок поєдинків і французи, і нігерійці показали наступальний футбол.

В першому таймі суддя не зарахував гол, забитий збірною Нігерії, мотивувавши це тим, що Еммануїл Еменіке був в офсайді.

Рахунок відкрили лише на 79-й хвилині. Після навісу в штрафну воротар нігерійців невдало відбив м'яч на французького півзахисника Поля Погба, який забив гол головою.

А вже в доданий до матчу час на 92-й хвилині капітан нігерійців Джозеф Йобо послав м'яча у власні ворота - 2:0 на користь Франції.

Головний тренер збірної Нігерії Стівен Кеші після гри заявив, що на результат вплинули дії арбітра.

"Мені дуже не сподобалося суддівство, - сказав Кеші. - Проти Оназі двічі зіграли грубо. Схоже на те, що він на кілька тижнів вибув із гри. Вперше в житті я скаржуся на суддівство. Але воно було справді огидним. Я також не впевнений, що в Еменіке був офсайд. Я дуже хотів би знати, чому його гол скасували".

Важка перемога Німеччини

Image caption Реакція алжирських вболівальників на програш їхньої команди

Суперником Франції у чвертьфіналі стала збірна Німеччини, однак для того, щоб переграти збірну Алжиру, їй знадобився додатковий час.

Африканська команда, в якій немає зірок рівня німецької збірної, зуміла дати бій іменитим суперникам, показавши високу організацію гри.

А от підопічні Йоахима Льова неприємно здивували своїх уболівальників: збірна Німеччини зуміла захопити ініціативу лише в другій половині другого тайму.

Основний час матчу закінчився без забитих голів. Перший гол глядачі побачили тільки на 92-й хвилині додаткового часу: рахунок відкрив нападник "Челсі" Андре Шюррле.

За хвилину до закінчення зустрічі ще один гол у німців забив півзахисник лондонського "Арсеналу" Месут Езіл.

У кінці гри Абдельмумен Джабу зміг взяти реванш, забивши один гол, але на більше алжирцям (і німцям) не вистачило часу.

Чвертьфінальний поєдинок Франції поти Німеччини пройде у Ріо-де-Жанейро 4 липня.