Манчестер Юнайтед та Adidas підписали контракт на 940 млн євро

Копирайт изображения AFP
Image caption Nike вирішив не продовжувати контракт з "Манчестер Юнайтед"

Спортивний гігант Adidas підписав з футбольним клубом "Манчестер Юнайтед" угоду на 750 мільйонів фунтів стерлінгів (приблизно 940 мільйонів євро) на виготовлення уніформи упродовж наступних десяти років.

Американський конкурент Nike вирішив припинити співпрацю з командою наприкінці сезону 2014-2015 років. Nike платив МЮ щороку 29 мільйонів євро.

Раніше найбільшою клубною угодою був контракт переможця Ліги чемпіонів "Реала" (Мадрид) з Adidas на 39 млн євро щороку.

Adidas забезпечуватиме форму для тренувань та ігор для всіх команд клубу. Компанія також матиме виняткове право продавати по всьому світові продукцію з подвійним брендом.

Величезна сума контракту менша від тої, що родина Глейзерів заплатила за клуб у 2005 році, лише на 50 млн євро.

Збільшення продажів

Генеральний директор Adidas Герберт Хайнер заявив, що угода допоможе компанії "у майбутньому зміцнити позиції на ключових ринках по всьому світові".

"Ми очікуємо, що загальний обсяг продажів упродовж нашого партнерства сягне 1,5 млрд фунтів (1,8 млрд євро)",- додав він.

В Adidas наразі не оприлюднили подробиць дизайну нових смужок, однак сказали, що шукатимуть натхнення в уніформі команди в 80-х і на початку 90-х років.

Ця заява пролунала на наступний день після того, як компанія, спонсор Чемпіонату світу з футболу, надала уніформу обом командам-фіналістам чемпіонату світу 2014 року – Німеччині та Аргентині.

Акції Adidas на Німецькій фондовій біржі піднялися на 2,78%.

Компанія також виготовляє уніформу для клубів "Баварія", "Челсі", "Мілан", "Фламенго", а з сезону 2015/2016 років - ще й для "Ювентуса".

Nike відступає

У заяві Nike значилось, що "умови, які були запропоновані для продовження контракту, не відповідали інтересам акціонерів компанії".

Копирайт изображения manutd.com
Image caption Уніформа "Манчестер Юнайтед" для наступного сезону від Nike

Клуб вже представив останню форму з логотипом Nike, на якій також уперше буде лого американського гіганту Chevrolet. Компанія платитиме за своє ім’я на червоних футболках 66 млн євро.

Компанія Nike у рамках угоди мала можливість ексклюзивно вести переговори щодо умов продовження співпраці, однак вирішила цього не робити.

Цього сезону "Манчестер Юнайтед" уперше за 19 років не пройшов до Ліги чемпіонів.

Клуб провів найгірший сезон після того, як тренер Алекс Фергюсон залишив команду після 26 років роботи. Зараз команду тренуватиме голландський коуч Луї ван Галь.