Бос Формули-1 заплатить $100 млн за припинення суду

Берні Екклстоун Копирайт изображения Reuters

Німецький суд погодився припинити процес у справі голови Формули-1 Берні Екклстоуна, підозрюваного у хабарництві, якщо він сплатить 100 млн доларів.

Така пропозиція, яка надійшла він пана Екклстоуна, грунтується на нормі німецького законодавства.

У вівторок німецька прокуратура прийняла пропозицію 83-річного мільярдера.

Пан Екклстоун постав перед судом у квітні за звинуваченням у тому, що він заплатив німецькому банкіру 44 млн долари за те, аби одна з компаній могла купити частку в F1.

Бізнесмен заперечує свою провину.

Якби його визнали винним, то могли б засудити до десяти років ув'язнення і це стало б кінцем його багаторічного домінування в автоспорті.

Акції чемпіонату

За версією прокуратури, пан Екклстоун боявся втратити вплив у своїй компанії та хотів, аби акції чемпіонату перейшли фонду CVC Capital Partners.

Продажем частки Формули-1, яка належала банку BayernLB, займався Герхард Грибковські, і Екклстоун заплатив банкіру, щоб акції були продані саме CVC, а не іншим претендентам.

2012 року Грибковські засудили до восьми з половиною років позбавлення волі за хабарництво.

За словами пана Екклстоуна, він справді заплатив Грібковські, оскільки той погрожував йому, що висуне проти нього неправдиві звинувачення.

На думку прокуратури, літній вік та інші пом'якшувальні обставини є підставами для того, аби прийняти від Берні Екклстоуна пропозицію сплати 100 млн доларів.

Берні Екклстоун є одним із найбагатших британців. Він перетворив Формулу-1 на яскравий і комерційно успішний захід з аудиторією в 450 млн глядачів по всьому світу.