ЧС-2018 в Росії: ФІФА хоче скоротити кількість міст

Путін і Блаттер Копирайт изображения AFP
Image caption Володимир Путін і Зепп Блаттер разом спостерігали за фіналом чемпіонату світу в Бразилії

Президент Міжнародної федерації футболу Зепп Блаттер на зустрічі з організаторами ЧС-2018 в Росії порадив скоротити кількість міст, які приймуть матчі першості планети, з 11 до дев'яти.

В рамках візиту в Сочі Блаттер зустрівся з главою оргкомітету ЧС-2018 Олексієм Сорокіним, міністром спорту Віталієм Мутком і президентом Росії Володимиром Путіним.

За словами міністра спорту Росії, Москва отримала також офіційний лист від ФІФА, в якому пропонується новий варіант концепції чемпіонату світу з використанням десяти стадіонів в дев'яти містах.

Зараз матчі чемпіонату світу з футболу готуються прийняти 11 міст, серед яких лише Москва зможе задіяти два стадіони: реконструюються "Лужники", що прийматимуть фінал, і нова арена футбольного клубу "Спартак" має відкритися у вересні.

У так званій "зоні ризику", за даними російських ЗМІ, перебувають Калінінград, Волгоград і Єкатеринбург, які відчувають певні проблеми з будівництвом арен.

Голова ФІФА Зепп Блаттер пояснює необхідність оптимізації кількості міст і стадіонів досвідом, отриманим при підготовці до двох попередніх чемпіонатів світу - в ПАР і Бразилії.

"(У Бразилії - Ред.) ми спочатку планували задіяти 17 стадіонів в 17 містах, потім скоротили до 12 стадіонів у 12 містах. У ПАР було 10 стадіонів у 9 містах. Ми все ще думаємо над тим, яка кількість є оптимальною. Не думаю, що Росія зіткнеться з проблемою нерентабельності, все ж це футбольна країна, але у вересні ми проведемо кілька зустрічей з оргкомітетом, і тоді приймемо остаточне рішення", - сказав пан Блаттер на заключній прес-конференції ФІФА в рамках бразильського ЧС-2014.

Хто вилетить?

Копирайт изображения Reuters
Image caption Московські матчі ЧС-2018 пройдуть на двох аренах, зокрема на "Лужниках", які прийматимуть фінал

Чотири міста з російського списку викликають найменше занепокоєння: Москва, Санкт-Петербург, Казань і Сочі приймуть також матчі Кубка конфедерацій в 2017 році, який традиційно проходить за рік до першості планети з участю команди господарів і найкращих збірних усіх континентів.

В семи містах, що залишилися, - Нижньому Новгороді, Волгограді, Самарі, Єкатеринбургу, Калінінграді, Ростові-на-Дону і Саранську - ситуація складніша. Лише в березні 2014 року уряд визначив генеральних підрядників для будівництва стадіонів у цих містах.

За словами міністра спорту Росії Віталія Мутка, остаточне рішення про кількість міст, що прийматимуть матчі чемпіонату світу, мають ухвалити не пізніше жовтня, коли пройде виконком ФІФА, оскільки з наступного року має розпочатися будівництво нових арен.

У вересні має відбутися презентація офіційної емблеми, слогану і графічного стилю ЧС-2018 в Росії. Жеребкування відбіркового турніру пройде в Санкт-Петербурзі 25 липня 2015 року.