"Дніпро" переміг "Хайдук" у першому матчі протистояння

Дніпро - Хайдук Копирайт изображения UNIAN

З рахунком 2:1 команда Мирона Маркевича здобула вольову перемогу в непростому матчі з хорватським "Хайдуком" у кваліфікації до групового турніру Ліги Європи.

"Дніпро" першим пропустив, однак зміг відігратися й забити переможний гол за дві хвилини до кінця основного часу.

З'явився на полі й новачок хорватської команди - екс-"динамівець" Артем Мілевський.

Кадрові втрати "Дніпра"

Після невдалого двобою з данським "Копенгагеном" та втрати шансів пробитися до Ліги чемпіоні, "Дніпро" прагнув довести, що може гідно виступати в єврокубках.

У першому матчі з бронзовим призером Хорватії сплітським "Хайдуком" букмекери віддавали перевагу саме дніпрянам.

Втім команда Мирона Маркевича мала ряд серйозних кадрових втрат.

Через травму меніску не вийшов на поле "Олімпійського" в Києві (на рідній Дніпро-Арені грати все ще не дозволяють) лідер атак "Дніпра" Євген Коноплянка. Також через травми не змогли допомогти команді гравці основи: нападник Матеус та захисник Віталій Мандзюк.

Не у кращій формі знаходиться й хорватський легіонер "Дніпра" Іван Стрініч, який у міжсезоння думав про зміну клубу.

Непроста гра

Перший там пройшов без забитих м'ячів. Лише на 18-й хвилині "дніпряни" змогли організувати небезпечний момент - головою бив Роман Зозуля, але м'яч пішов вище.

Після цього "Дніпро" мав кілька гарних нагод, однак втілити їх у забиті голи не зумів.

Міг відзначитися і "Хайдук" - після передачі зліва ледь не забив нападник хорватів Антун Магліца, який ледь не дотягнувся до м`яча.

Однак одразу на початку другої половини гри хорватська команда все ж таки відкрила рахунок.

На 47-й хвилині голом після помилки захисників відзначився півзахисник Тіно Сушич, якого перед матчем відзначав тренер "дніпрян" Мирон Маркевич.

Але вже за три хвилини "Дніпро" зрівняв рахунок після вдалого удару Ніколи Калініча - хорватський нападник дніпропетровської команди вдало пробив з лінії штрафного майданчика після затяжної атаки української команди.

Після цього забити могли обидві команди. Хорвати вдало контратакували, а "Дніпру" не завжди вистачало сил для ефективних атак.

Втім на 88-й хвилині дніпропетровці змогли досягнути прийнятного результату - після навісу Лео Матоса вдало пробив Євген Шахов.

У підсумку перемога "Дніпра" 2:1, яка залишає непогані шанси на потрапляння до наступного етапу обом командам.

Слід відзначити, що на 77-й хвилині на полі у складі "Хайдука" вийшов екс-гравець київського "Динамо" та збірної України Артем Мілевський. Нічим особливим він не відзначився, але свою порцію овацій від київських вболівальників все ж отримав.

Після гри Мирон Маркевич нарікав на слабку реалізацію моментів: "Ми виставили на поле трьох форвардів, які раніше справно забивали. Але зараз вони мовчать. Добре, хоч Калініч зміг зібратись та відзначитися".

Тренер Хорватів Ігор Тудор також вважає, що його команда не використала весь свій потенціал, однак налаштований оптимістично. "Вийшов результат, від якого можна відштовхуватися та досягати перемоги", - заявив він.

За тиждень

Інші українські клуби, які беруть участь у раунді плей-офф Ліги Європи, зіграють свої матчі у четвер.

У польському Хожуві місцевий "Рух" прийме харківський "Металіст", а в Києві на стадіоні "Динамо" луганська "Зоря" зіграє з голландським "Феєноордом".

Остаточний список учасників групового турніру Ліги Європи від України визначиться 28 серпня: у цей день матчі-відповіді зіграють усі три її представники.