УЄФА перевірить фінанси "Ліверпуля"

Ліверпуль
Підпис до фото,

У "Ліверпуля" можуть відібрати бонус за вихід до групової фази Ліги чемпіонів

"Ліверпуль" перебуває у списку футбольних клубів, чия діяльність буде перевірена у зв’язку з можливим порушенням правил фінансового fair play, повідомляє BBC Sport.

Згідно з правилами УЄФА, всі клуби, які беруть участь у єврокубках, повинні протягом двох сезонів обмежити обсяг своїх збитків до 35,4 млн фунтів.

Клуби, які не зроблять цього, можуть бути покарані. Приміром, "Манчестер Сіті" у травні цього року оштрафували та обмежили цьому клубу ліміти на видатки та чисельність складу команди за порушення цих правил.

Незважаючи на те, що збитки "Ліверпуля" у сезоні 2012/2013 становили 49,8 млн фунтів, а у сезоні 2011/2012 – 41 млн фунтів, у клубі впевнені, що їм вдасться уникнути покарання.

Додаткова інформація

"Червоні" разом з "Монако", міланським "Інтером" та "Ромою" подали свою фінансову документацію до уповноваженого контролюючого органу, однак у них попросили додаткову інформацію про стан справ у клубах.

Після підписання низки прибуткових комерційних угод протягом останніх півтора року в "Ліверпулі" запевняють, що клуб виконує правила фінансового fair play.

Кошти, виручені від цих угод, покриють частину 90-мільйонних збитків клубу. Підсумкова сума збитків може виявитися ще меншою, якщо "Ліверпуль" зможе довести, що інвестував частину цих коштів у розвиток дитячого футболу, інфраструктуру та соціальні проекти.

Минулого сезону 76 клубів потрапили до списку тих, які "ризикують" порушити правила фінансового fair play, однак покарали у підсумку лише дев’ять з них.

Найбільше постраждали від цього "Манчестер Сіті" і "Парі Сен-Жермен": на них наклали штраф у розмірі по 49 млн фунтів, а також обмежили у трансферних витратах і у обсязі заявки на Лігу чемпіонів.

Якщо УЄФА таки почне розслідування проти "Ліверпуля", клуб повинен буде повернути 6,8 млн фунтів, отриманих у якості бонусу за вихід до групової фази ліги чемпіонів. Гроші будуть виплачені клубу, якщо він доведе неспроможність висунутих проти нього звинувачень.