Перший чемпіонський пояс Усика

Усик Копирайт изображения UNIAN
Image caption Усик (праворуч) зі своїм суперником з ПАР

Перемігши на "Арені-Львів" південноафриканця Даніеля Бюера, олімпійський чемпіон в аматорському боксі Олександр Усик здобув свій перший титул на професійному рингу – він став інтерконтинентальним чемпіоном у важкій вазі за версією WBO.

Усик, який виступає серед профі під егідою промоутерської компанії братів Кличків К2, вийшов на свій перший титульний бій доволі рано. До поєдинку у Львові він провів лише чотири двобої і кожен з них виграв нокаутом.

Страхи експертів

Попередніх суперників Усик відправляв у нокаути максимум до п’ятого раунду, і тому спеціалісти висловлювали побоювання. Досвідчений Брюер провів на професійному рингу 29 боїв, з яких 24 виграв (21 – нокаутом) і лише в п’яти поступився. Але найважливіше, що за часи кар’єри, яка триває уже понад одинадцять років, Даніель провів 16 поєдинків, які розтягувалися щонайменше на вісім з 12-ти можливих раундів. Дев’ять з цих боїв Брюер виграв, у шести з них відправивши суперників у нокаут впродовж останніх трьох раундів, що свідчить про те, що південноафриканець володіє нокаутуючим ударом в чемпіонських раундах.

Фахівці припускали, що в Усика можуть виникнути проблеми, якщо він не зможе виграти у перших восьми раундах. Підборіддя Олександра не вважається надто витривалим, а отже вміння Брюера бити виглядало загрозливо. Разом з тим, Усик у технічному аспекті переважав суперника, і ця перевага у швидкості давала підстави сподіватися, що українець зможе виснажити опонента уже в першій половині бою і в разі, якщо зустріч розтягнеться до пізніх раундів, перевага у рухливості стане вирішальною.

Власне, перевага українця у швидкості стала помітною з перших секунд бою. Усик працював ногами настільки добре, що вперше залишив Брюера на помості не стільки з допомогою удару, скільки банально заплутавши Даніеля своїми переміщеннями. Зрештою, технічна перевага теж була суттєвою, і вже у другій трихвилинці Олександр правою відчутно приклався по корпусу опонента. Брюер втримався на ногах: оступився, похитнувся, але все ж втримав рівновагу.

У третьому раунді Усик атакував на усі смаки, чергуючи "двійки" з одиночними ударами. Брюер знову продемонстрував дивовижну стійкість, пропустивши "смачний" аперкот по щелепі. При цьому склалося враження, що південноафриканець трохи занервував. Іноді він робив авантюрні спроби кидатися в атаку.

Чистий бокс

З четвертого ж раунду стало очевидним, що нокаут буде справою часу. Усик, реагуючи на атаки суперника, почав знущально усміхатися. Ударні серії вдавалися Олександрові легко і невимушено. Африканський боєць робив рівно те, що йому дозволяв суперник. Склалося враження, що Усик міг завершити цей бій уже в четвертому раунді.

Але професійний бокс – це бізнес. На бій зібралося близько 30-ти тисяч прихильників, які хоча і чекають на нокаут, але хочуть трохи це задоволення розтягнути. Тим паче, це було справді задоволення для прихильників Усика. Обидва бійці вели бій чисто, жодного разу не вдаючись до клінчів. Таке у сучасному професійному боксі зустрінеш вкрай рідко. Особливо – у важких вагових категоріях.

Починаючи з п’ятого раунду Усик хоча й атакував, багато бив суперника по голові й корпусу, але справді влучних ударів по щелепі чи печінці не вистачало. Можна сказати, що то був найбезпечніший для Брюера раунд у цій зустрічі. Тим самим Усик вперше у професійній кар’єрі перейшов у шостий раунд двобою. Мабуть, недарма тренер українця Джеймс Алі Брашир говорив, що його підопічний може витримати навіть 20 раундів.

Усик бився з легкістю, невимушено, багато маневрував, але на нокаут відверто не напрацював. Не виключено, так само завершився б і сьомий раунд, але суперник сам завів Усика. Брюер, опустивши руки, почав відверто провокувати Олександра на активні дії. Демонструючи цю надуману безстрашність, Даніель у відповідь отримав доволі глибокий нокаут. Усик спершу ввів суперника у стан "ґроґґі" правим джебом, а потім відразу вдарив правою по щелепі. Брюер завалився на поміст рингу і піднятися вже не зміг.

"Тренер казав мені не концентруватися на нокауті, не намагатися виграти в суперника за будь-яку ціну, - сказав після бою Усик. – Я мав завдання вигравати раунд за раундом. "А змога нокаутувати суперника, - сказав мені тренер, – прийде сама по собі". Так, Брюер намагався діяти в провокативній манері, але я на це уваги не звертав, робив свою роботу".

Завоювавши титул інтерконтинентального чемпіона WBO, Усик в одному з найближчих боїв може отримати змогу посперечатися за чемпіонський пояс цієї версії, який належить німцеві Марко Гуку. Той з сорока боїв на профі-рингу програв лише два – американцеві Стіву Каннінґему і росіянину Александрові Повєткіну.

Чемпіоном версії WBO Гук є останніх два роки. Свій титул він захищав чотири рази.

Новини на цю ж тему