ФІФА вибачилась за відео з Кримом на карті Росії

ЧС 2018 Копирайт изображения AFP
Image caption Емблема Чемпіонату світу з футболу 2018 року на фасаді московського Большого театру

Федерація футболу України отримала лист від ФІФА, в якому ця організація вибачилися через інцидент, що стався у Москві під час презентації офіційної емблеми Чемпіонату світу-2018.

У відеоролику, який представляв емблему Чемпіонату світу з футболу 2018 року, Кримський півострів показали на карті як частину Росії.

Відео із зображенням карти країни-господарки чемпіонату проектувалося на фасад Большого театру.

МЗС України надіслав до ФІФА ноту протесту щодо цього випадку.

Прикрий інцидент

"Ми шкодуємо про будь-які незручності, спричинені цим прикрим інцидентом, і запевняємо Вас, що будемо у майбутньому більш уважними до матеріалів, вироблених третіми сторонами", - сказано в листі Генерального секретаря ФІФА Жерома Вальке, який оприлюднив сайт Федерації футболу України.

У ФІФА наголосили, що художньою відеопроекцією опікувалось місцеве творче агентство, за дорученням організаційного комітету.

Копирайт изображения FIFA.TV
Image caption Анексований Крим на карті показали як територію Росії

"На жаль, обрана і використана під час передачі місцевим постачальником послуг карта Росії, на якій український регіон - Крим - був показаний як частина Росії, була випущена ФІФА із уваги під час завантаження відеоматеріалу на наш сайт та YouTube канал", - заявили в організації.

У ФІФА уточнили, що після виявлення неточності, "негайно вилучили відповідний короткий відеоряд".

Нота протесту

Копирайт изображения AFP

Голова українського МЗС Павло Клімкін раніше заявив, що Україна надіслала до ФІФА ноту протесту попри попередні вибачення, які організація оприлюднила одразу після того, як видалила відео.

"Вибачення ФІФА - це добре. Але офіційний протест ми сьогодні оперативно прислали. Для профілактики", - написав міністр у Twitter.

У фотокопії документа, доданої до повідомленні пана Клімкіна, йшлось, що "українська сторона хотіла б нагадати, що анексія Криму Росією є грубим порушенням міжнародного права і українського законодавства".

У МЗС також зазначили, що Україна шкодує з приводу того, що ФІФА опинилася "втягнута Росією в порушення міжнародно-правових норм, і вимагає від ФІФА вжити усі необхідні заходи для виправлення цієї ситуації".

Росія анексувала Крим у березні цього року, після чого країни Заходу запровадили проти неї санкції.

Україна та міжнародна спільнота не визнає анексію півострова.

Новини на цю ж тему